Michael Shannon negocjuje z Taylorem Kitschem

Michael Shannon negocjuje z Taylorem Kitschem
ZOBACZ GALERIĘ Michael Shannon negocjuje z Taylorem Kitschem

Michael Shannon negocjuje z Taylorem Kitschem

Sieć telewizyjna Spike TV pokaże przygotowywany przez studio Weinstein Television miniserial "Waco". Udział w produkcji potwierdzili Michael Shannon i Taylor Kitsch.

Serial, o którego powstaniu mówi się już od kilku miesięcy, opowie o wydarzeniach z 1993 roku w Waco, w Teksasie. W wyniku wymiany ognia pomiędzy funkcjonariuszami Biura do spraw Alkoholu, Tytoniu i Broni Palnej oraz członkami sekty Gałąź Dawidowa zginęło dziesięć osób. W pożarze, który wybuchł po 51-dniowym oblężeniu siedziby sekty, życie straciły 74 osoby.

Michael Shannon zagra negocjatora FBI Gary'ego Noesenera a Taylor Kitsch - lidera religijnej grupy Davida Koresha.

Koresh zgromadził wokół siebie grupę wyznawców, wraz z którymi oczekiwał na nadejście Chrystusa. Na odległym od miasta wzgórzu zwanym Mount Carmel przebywało wiele kobiet, w tym liczne kochanki Koresha, oraz dzieci. FBI zaczęło interesować się sektą bliżej, gdy pojawiły się doniesienia o dostawach dużej ilości broni palnej do jej siedziby. 28 lutego farmę Koresha okrążono. W wyniku oddanych strzałów zginęło sześciu członków sekty oraz czterech agentów. Wśród śmiertelnych ofiar pożaru, który wybuchł blisko dwa miesiące później, było 21 dzieci oraz dwie ciężarne kobiety. Koresh również zginął w płomieniach.

Scenariusz, za który odpowiedzialni są John Erick Dowdle i Drew Dowdle, oparty został na dwóch książkach: "A Place Called Waco" Davida Thibodeau, jednego z ocalałych, oraz "Stalling for Time: My Life as an FBI Hostage Negotiator" pióra samego Gary'ego Noesnera.

Zdjęcia mają rozpocząć się wiosną. Za reżyserię odpowiadać będzie współautor scenariusza John Erick Dowdle.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej