Michael Shannon stoczy wojnę o prąd

Michael Shannon stoczy wojnę o prąd
ZOBACZ GALERIĘ Michael Shannon stoczy wojnę o prąd

Michael Shannon stoczy wojnę o prąd

Michael Shannon będzie filmowym rywalem Thomasa Edisona w "The Current War". Aktor wcieli się w George'a Westinghouse'a.

Obrazu opowiadać będzie o rywalizacji Thomasa Edisona oraz George'a Westinghouse'a o palmę pierwszeństwa w świecie przemysłu napędzanego elektrycznością. Akcja rozgrywa się latach 80. XIX wieku.

Michael Shannon wcieli się w Westinghouse'a. Wcześniej do roli przymierzany był Jake Gyllenhaal. Edisona sportretuje Benedict Cumberbatch.

Scenariusz wyszedł spod ręki Michaela Mitnicka. W roku 2011 projekt znalazł się na tzw. czarnej liście Hollywood, czyli w zestawieniu najciekawszych fabuł, które nie znalazły producenta. Pierwotnie w fotelu reżysera miał zasiąść Timur Bekmambetow, który ostatecznie postanowił, że zajmie się tylko produkcją projektu. Za kamerą stanie Alfonso Gomez-Rejon.

W Hollywood powstaje jeszcze jeden film o Edisonie i Westinghousie, "The Last Days of Night" z udziałem Eddiego Redmayne'a w roli prawnika Westinghouse'a.

Michael Shannon znany z "Zakazanego imperium", niedawno zagrał w filmach "Elvis & Nixon", "Loving" i "Salt and Fire".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej