Michael Sheen chce obniżki pensji, Natalie Imbruglia go wspiera

Michael Sheen chce obniżki pensji, Natalie Imbruglia go wspiera
ZOBACZ GALERIĘ Michael Sheen chce obniżki pensji, Natalie Imbruglia go wspiera

Michael Sheen chce obniżki pensji, Natalie Imbruglia go wspiera

Znany z serialu "Masters Of Sex" Michael Sheen zgodzi się na obniżenia pensji dla mężczyzn, jeśli tylko kobiety dostaną tyle samo.

Michael Sheen wziął wczoraj w Londynie udział w imprezie March4Women poświęconej równouprawnieniu.

- Musimy to ustalić raz na zawsze - mówi Michael Sheen. - Niezależnie od pracy jaką wykonujesz, niezależnie od tego w jakim biznesie pracujesz pensja dla ludzi wykonujących te same obowiązki musi być taka sama. W tej chwili jest dobry moment by poruszyć te kwestie, ale musimy zrobić wszystko by nie był to tylko moment. By stało się to powszechną zasadą.

Dyskusję o równouprawnieniu, szczególnie w przemyśle rozrywkowym, nabrały nowej energii po tym jak wyszła na jaw informacja, że za dodatkowe zdjęcia do filmu "Wszystkie pieniądze świata" Mark Wahlberg zarobił 1,5 miliona dolarów, a jego partnerka - czterokrotnie nominowana do Oscara Michelle Williams, za tę samą pracę (oboje spędzili na planie tyle samo dni) dostała niespełna tysiąc dolarów.

Po nagłośnieniu sprawy Wahlberg postanowił przekazać 1,5 miliona dolarów na rzecz ruchu Time's Up i zrobił to w imieniu Michelle Williams. Ponadto firma WWE, która reprezentuje Wahlberga, Williams i reżysera Ridleya Scotta, zapowiedziała darowiznę w wysokości 500 tysięcy dolarów.

O równouprawnieniu mówiła wczoraj także laureatka Oscara Frances McDormand.

Poza Michaelem Sheenem w wydarzeniu March4Women uczestniczyli także burmistrz Londonu Sadiq Khan, praprawnuczka sufrażystki Emmeline Pankhurst, Helen Pankhurst, aktorka Anne Marie-Duff oraz piosenkarka Natalie Imbruglia.

OSTATNIE

19.01.2020
"Bad Boys for Life" to najchętniej oglądany film na świecie podczas weekendu. więcej
19.01.2020
Jeszcze przed premierą "Bad Boys for Life" szefowie Sony Pictures podjęli decyzję o realizacji "Bad Boys 4". więcej
18.01.2020
W sieci pojawiła się piosenka "Joke's on You" Charlotte Lawrence z filmu "Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)". więcej
18.01.2020
W sieci pojawił się nowy zwiastun serialu inspirowanego filmem "Przeboje i podboje". więcej
17.01.2020
Empress Of opublikowała piosenkę "Call Me" z filmu "The Turning". więcej