Międzynarodowe warsztaty filmu dokumentalnego

Tylko do 31 stycznia można zgłaszać projekty filmu dokumentalnego na trzecią edycję międzynarodowych warsztatów Dragon Forum.

Na Dragon Forum 2008 składają się: cykl trzech warsztatów, których uczestnicy, pod okiem znakomitych wykładowców, przygotują od strony scenariuszowej i produkcyjnej projekt filmu dokumentalnego do profesjonalnej prezentacji podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekt będzie prezentowany wobec grona redaktorów z najlepszych europejskich stacji telewizyjnych. To szansa na zdobycie koproducentów i zainteresowanie projektem publiczności międzynarodowej.

Dragon Forum 2008 to również pole dyskusji na temat współczesnego filmu dokumentalnego i twórczej wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie. Ambicją organizatorów jest działanie w duchu określonej "szkoły dokumentu ", którą prezentują wykładowcy, na co dzień związani z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy: Marcel Łoziński, Jacek Bławut i Katarzyna Maciejko oraz zagraniczni eksperci z European Documentary Network.

W Dragon Forum 2008 mogą wziąć udział zarówno profesjonalni twórcy filmu dokumentalnego, reżyserzy, scenarzyści i producenci, jak i studenci szkół filmowych i twórcy niezależni. Więcej informacji na stronie: dragonforum.pl.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej