Miś Paddington ratuje The Weinstein Company

Miś Paddington ratuje The Weinstein Company
ZOBACZ GALERIĘ Miś Paddington ratuje The Weinstein Company

Miś Paddington ratuje The Weinstein Company

Wytwórnia Warner Bros. wygrała bitwę o dystrybucje filmu "Paddington 2". Prawa do dystrybucji sprzedała firma The Weinstein Company.

Oprócz wytwórni Warner Bros. o prawa do dystrybucji komedii walczyły także firmy Sony, Lionsgate oraz Global Road. Umowa opiewa na około 30 milionów dolarów. Pieniądze te zostaną przeznaczone na bieżące zobowiązania The Weinstein Company. Nie wiadomo jednak czy uchroni to firmę, którą kierował Harvey Weinstein przed bankructwem biorąc pod uwagę liczbę zapowiadanych procesów.

W nowym filmie miś Paddington, szukając prezentu na setne urodziny dla ciotki Lucy, trafia na wyjątkową książkę w antykwariacie pana Grubera. By zarobić na podarek, ima się rozmaitych zajęć. Niestety ktoś kradnie książkę i Paddington musi znaleźć złodzieja.

Ben Whishaw użycza głosu Paddingtonowi, a Imelda Staunton pojawi sie jako ciotka Lucy. W obsadzie znaleźli się także Hugh Grant, Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi, Madeleine Harris i Brendan Gleeson. Paul King wrócił za kamerę.

"Paddington 2" trafi do kin w USA 12 stycznia 2018 roku.

Przypomnijmy, że "Paddington" oparty jest na powieściach Michaela Bonda. Ich głównym bohaterem jest niedźwiadek znaleziony na stacji kolejowej Paddington przez angielską rodzinę Brownów. Tajemnicze stworzonko pochodzi z Peru, ma na sobie kurtkę przeciwdeszczową, kapelusz i gumowce, a na szyi plakietkę z napisem: "Proszę zaopiekować się tym misiem, dziękuję". Miś, nazwany Paddington, zostaje nowym członek rodziny i rozpoczyna naukę życia w angielskiej rzeczywistości.

Pierwsza filmowa część z 2014 roku kosztowała 55 milionów dolarów, a wpływy z box office wyniosły 270 milionów dolarów.

Tagi: Ben Whishaw

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej