"Mroczna Phoenix" najgorszym filmem z cyklu "X-Men"

"Mroczna Phoenix" najgorszym filmem z cyklu "X-Men"
ZOBACZ GALERIĘ "Mroczna Phoenix" najgorszym filmem z cyklu "X-Men"

"Mroczna Phoenix" najgorszym filmem z cyklu "X-Men"

"Mroczna Phoenix" zarobiła najmniej spośród wszystkich filmów o mutantach.

O tym, że "Mroczna Phoenix" nie osiągnie wielkiego sukcesu wiadomo było od dnia premiery i po przeczytaniu pierwszych recenzji. Wystarczy wspomnieć, że w serwisie Rotten Tomatoes produkcja zyskała tylko 23 procent. Dziś wiadomo, że "Mroczna Phoenix" to film, który zarobił najmniej spośród wszystkich dwunastu produkcji o mutantach.

"Mroczna Phoenix" w kinach na całym świecie zarobiła 252 miliony dolarów. Szacowane straty Foxa to około 100 milionów dolarów.

Jak do tej pory najlepszym wynikiem może pochwalić się "Deadpool" (783 miliony dolarów) oraz "Deadpool 2" (778 miliony dolarów).

Phoenix to alter ego Jean Grey. W tytułową postać wcieliła się znana już poprzednich filmów o mutantach, Sophie Turner. Akcja "Mrocznej Phoenix" rozgrywa się w 1992 roku, 10 lat po wydarzeniach z "X-Men: Apocalypse". Mutanci z tytułowej drużyny stali się narodowymi bohaterami. Charles Xavier (James McAvoy) wysyła jednak bohaterów na kolejne, niebezpiecznie misje. W trakcie jednej z wypraw, potężna kosmiczna siła przejmuje kontrolę nad Jean. W obsadzie znalazły się gwiazdy dotychczasowych odsłon sagi, w tym Jennifer Lawrence (Mystique), Michael Fassbender (Magneto), James McAvoy (Profesor X), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Evan Peters ("Quicksilver"), Tye Sheridan (Cyclops) oraz Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler).

OSTATNIE

21.01.2020
The Weeknd kontynuuje psychodeliczny trip po Las Vegas w klipie do singla "Blinding Lights". więcej
21.01.2020
Platforma Disney+ będzie dostępna w Europie już od 24 marca. więcej
21.01.2020
Hugo Weaving nie powróci by zagrać Agent Smitha w filmie "Matrix 4". więcej
21.01.2020
W sieci pojawił się zwiastun horroru "Poroże", który wyprodukował Guillermo del Toro. więcej
21.01.2020
W sieci pojawił się zwiastun thrillera "The Rhythm Section". więcej