"Mroczna Phoenix" najgorszym filmem z cyklu "X-Men"

"Mroczna Phoenix" najgorszym filmem z cyklu "X-Men"
ZOBACZ GALERIĘ "Mroczna Phoenix" najgorszym filmem z cyklu "X-Men"

"Mroczna Phoenix" najgorszym filmem z cyklu "X-Men"

"Mroczna Phoenix" zarobiła najmniej spośród wszystkich filmów o mutantach.

O tym, że "Mroczna Phoenix" nie osiągnie wielkiego sukcesu wiadomo było od dnia premiery i po przeczytaniu pierwszych recenzji. Wystarczy wspomnieć, że w serwisie Rotten Tomatoes produkcja zyskała tylko 23 procent. Dziś wiadomo, że "Mroczna Phoenix" to film, który zarobił najmniej spośród wszystkich dwunastu produkcji o mutantach.

"Mroczna Phoenix" w kinach na całym świecie zarobiła 252 miliony dolarów. Szacowane straty Foxa to około 100 milionów dolarów.

Jak do tej pory najlepszym wynikiem może pochwalić się "Deadpool" (783 miliony dolarów) oraz "Deadpool 2" (778 miliony dolarów).

Phoenix to alter ego Jean Grey. W tytułową postać wcieliła się znana już poprzednich filmów o mutantach, Sophie Turner. Akcja "Mrocznej Phoenix" rozgrywa się w 1992 roku, 10 lat po wydarzeniach z "X-Men: Apocalypse". Mutanci z tytułowej drużyny stali się narodowymi bohaterami. Charles Xavier (James McAvoy) wysyła jednak bohaterów na kolejne, niebezpiecznie misje. W trakcie jednej z wypraw, potężna kosmiczna siła przejmuje kontrolę nad Jean. W obsadzie znalazły się gwiazdy dotychczasowych odsłon sagi, w tym Jennifer Lawrence (Mystique), Michael Fassbender (Magneto), James McAvoy (Profesor X), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Evan Peters ("Quicksilver"), Tye Sheridan (Cyclops) oraz Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler).

OSTATNIE

16.09.2019
Amy Brenneman zagra u boku Jeffa Bridgesa w serialu "The Old Man" telewizji FX. więcej
16.09.2019
Sophie Turner i Corey Hawkins zagrają główne role w thrillerze "Survive". więcej
16.09.2019
Margot Robbie zagra w czarnej komedii "Fools Day". więcej
16.09.2019
Lupita Nyong'o i Danai Gurira zagrają w serialowej adaptacji głośnej powieści "Americanah". więcej
16.09.2019
W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Le Mans '66" o rywalizacji Forda i Ferrari. więcej