"Mroczna wieża" w kinie i telewizji

W Hollywood powrócił temat ekranizacji cyklu "Mroczna wieża" Stephena Kinga.

Składający się z ośmiu części cykl, uważany przez samego autora za jego największe literackie osiągnięcie, łączy w sobie wiele gatunków - od fantasy, przez grozę, aż po western. Głównym bohaterem jest Roland Deschain, który chce dotrzeć do tytułowej wieży, mitycznego budynku, mogącego być istotą całego istnienia. Na swej drodze Roland pomaga wielu nieszczęśnikom i często podejmuje bardzo trudne decyzje. Saga trafiła do sprzedaży w 40 krajach i rozeszła się w ponad 30 milionach egzemplarzy.

Pierwsze pogłoski na temat realizacji ekranowej wersji pojawiły się około roku 2010. Rolanda miał grać Javier Bardem, później padło nazwisko Russella Crowe. Wśród zainteresowanych tematem reżyserów znalazł się Ron Howard. W prace nad projektem zaangażowały się m.in. wytwórnie Universal i Warner Bros. Wygląda jednak na to, że cel zrealizuje dopiero Sony we współpracy z korporacją MRC.

Sony chce przygotować dla widzów film kinowy. MRC będzie natomiast pracować nad powiązanym z nim serialem. Prace nad scenariuszem rozpoczęli Akiva Goldsman i Jeff Pinker. Sam King nie może doczekać się produkcji - jest bardzo zadowolony z przedstawionych mu pomysłów. - To genialne i bardzo kreatywne podejście do moich książek - komentuje. - W końcu spełnią się nadzieje tych, którzy przez te wszystkie lata podróżowali razem z Rolandem.

King to jeden z najczęściej ekranizowanych w Hollywood współczesnych autorów. Niedługo będzie można oglądać trzeci sezon opartego na jego prozie serialu "Pod kopułą". Z kolei w serialowej ekranizacji "11/22/63" zobaczyć będzie można Jamesa Franco.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej