"Mroczna wieża" według Stephena Kinga w kinach w 2017 roku

"Mroczna wieża" według Stephena Kinga ma zagościć na ekranach w 2017 roku. Wytwórnia Sony zapowiada cały nowy cykl.

Premiera pierwszej części ma odbyć się 13 stycznia 2017 roku. Reżyserią zajmie się Nikolaj Arcel ("Królewska gra", "Cała prawda o mężczyznach", "Kochanek królowej"), a ostateczną wersję scenariusza napisze Anders Thomas Jensen. Wstępny tekst wyszedł spod pióra Akivy Goldsmana i Jeffa Pinknera.

Sam King tworzył cykl "Mroczna wieża" ("The Dark Tower") w latach 1970-2004. Bohaterem jest Roland - ostatni żyjący członek bractwa rycerskiego znanego jako "rewolwerowcy". Przemierza on postapokaliptyczne pustkowia w poszukiwaniu tytułowej mrocznej wieży.

Projekt wzbudza duże zainteresowanie w Hollywood. Przez jakiś czas w fotelu reżysera chciał zasiąść Ron Howard. Udziałem w filmie był też zainteresowany Aaron Paul.

Na razie nie ujawniono na kiedy planowane są kolejne odsłony opowieści.

Przypomnijmy, że za oceanem powstaje też jeszcze inny film według Kinga - adaptacja powieści "To". Pierwotnie reżyserią miał zająć się Cary Fukunaga, ale zrezygnował, gdyż nie mógł dojść do porozumienia z producentami. W lipcu ogłoszono, że realizacją pokieruje Andrés Muschietti, który zasłynął horrorem "Mama".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej