Muzycy Joy Division oceniają \"Control\"

Nie tylko krytykom w Cannes spodobał się reżyserski debiut Antona Corbijna. Członkowie Joy Division pochlebnie wypowiadają się na temat biograficznego obrazu \"Control\".

Basista Peter Hook oraz perkusista Stephen Morris obejrzeli dzieło już kilkukrotnie i wciąż są pod wrażeniem. - Ten film jest bardzo, bardzo, ale to bardzo dobry - zapewnia Morris. - Nie łatwo jest jednak oglądać historię, której się było częścią. Anton wykonał kawał dobrej roboty.

- Bardzo mi się ten film podobał - wtórował Hook. - Cały czas nie mogłem się uwolnić od myśli, że przecież ja to wszystko przeżyłem.

Artyści podkreślili, że pewne fakty zostały podkoloryzowane dla uatrakcyjnienia projektu.

Obraz ukazuje losy formacji Joy Division, a przede wszystkim jej lidera, Iana Curtisa. W roli wokalisty wystąpił debiutujący Sam Riley. Czarno-białe dzieło holenderskiego twórcy powstało w oparciu o pamiętniki \"Touching From A Distance\" autorstwa wdowy po muzyku. W obrazie zagrali ponadto m.in. Samantha Morton i Alexandra Maria Lara.

Przypomnijmy, że po samobójstwie artysty, 18 maja 1980 roku, pozostali trzej członkowie manchesterskiej formacji rozpoczęli działalność pod szyldem New Order.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej