Muzyka z "Blade Runner 2049" na CD już 17 listopada

Muzyka z "Blade Runner 2049" na CD już 17 listopada
ZOBACZ GALERIĘ Muzyka z "Blade Runner 2049" na CD już 17 listopada

Muzyka z "Blade Runner 2049" na CD już 17 listopada

Film "Blade Runner 2049" może nie zawojował box office, ale zbiera znakomite recenzje. Kontynuacja mrocznego klasyka science fiction świetnie oceniana jest m.in. za muzykę, która w przyszłym miesiącu ukaże się na CD.

Autorami ścieżki dźwiękowej są zdobywca Oscara Hans Zimmer ("Incepcja", "Mroczny Rycerz", "Gladiator", "Król Lew") i nominowany do Złotego Globa Benjamin Wallfisch ("To", "Ukryte działania", "Anabelle: Narodziny zła"). Kompozytorzy z powodzeniem kontynuują klimatyczną przeprawę dźwiękową, jaką na oryginalnym soundtracku w 1982 rozpoczął Vangelis, używając w tym celu "gwiazdy" tamtych lat - oryginalnych klawiszy Yamaha CS80, dodając do niej nowoczesne technologiczne elementy, które idealnie uzupełniają dzieło reżysera Denisa Villeneuve. Pod wrażeniem uzyskanego efektu był także sam Vangelis.

- Zimmer i Wallfischer oddają klimat mojego świata, jednocześnie zachowując do niego zdrowy dystans - przyznał grecki twórca.

Oprócz muzyki instrumentalnej w filmie wykorzystano też utwory Elvisa Presleya, Franka Sinatry, a także nową piosenkę amerykańskiej wokalistki, nominowanej do Grammy Lauren Daigle.

Ścieżka dźwiękowa do filmu dostępna była do tej pory tylko przez oficjalną stronę filmu - 17 listopada trafi na półki sklepowe na całym świecie, także w Polsce. Album przed premierą zamawiać można już w Empiku. Na początku 2018 album powszechnie dostępny będzie także na 2 płytach winylowych.

Oto tracklista:
CD1:
1. 2049
2. Sapper's Tree
3. Flight to LAPD
4. Summer Wind - Frank Sinatra
5. Rain
6.Wallace
7. Memory
8. Mesa
9. Orphanage
10. Furnace
11. Someone Lived to This
12. Joi

CD2:
1. Pilot
2. Suspicious Minds - Elvis Presley
3. Can't Help Falling in Love - Elvis Presley & The Jordanaires
4. One for My Baby (And One More for the Road) - Frank Sinatra
5. Hijack
6. That's Why We Believe
7. Here Eyes Were Gren
8. Sea Wall
9. All the Best Memories Are Hers
10. Tears in the Rain
11. Blade Runner
12 Almost Human - Lauren Daigle

Akcja "Blade Runner 2049" rozgrywa się 30 lat po historii z pierwszego obrazu z 1982 roku, którego podstawą była powieść Philipa K. Dicka "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?".Ryan Gosling gra policjanta z Los Angeles, zwanego K. Funkcjonariusz odkrywa dawną tajemnicę, która może resztki istniejącego społeczeństwa pogrążyć w chaosie. Tajemnica prowadzi go do Ricka Deckarda (Harrison Ford), byłego łowcy androidów, który zaginął 30 lat wcześniej. W obsadzie znaleźli się ponadto Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James, Dave Bautista, Edward James Olmos i Jared Leto. Za kamerą stanął Denis Villeneuve.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej