Na wiosnę Almodóvar kręci z Penélope Cruz

Na wiosnę Almodóvar kręci z Penélope Cruz
ZOBACZ GALERIĘ Na wiosnę Almodóvar kręci z Penélope Cruz

Na wiosnę Almodóvar kręci z Penélope Cruz

W przyszłym miesiącu ruszają zdjęcia do nowego filmu Pedro Almodóvara, w którym w roli głównej wystąpi Penélope Cruz.

"Los abrazos rotos" to kolejny po obrazach "Drżące ciało", "Wszystko o mojej matce" i "Volver", wspólny projekt hiszpańskiego reżysera i ognistej piękności.

Film opowie o historię szalonego miłosnego czworokąta. Almodóvar planuje nawiązać stylistyką do mrocznego kina lat 50. Akcja filmu rozgrywać się będzie na dwóch płaszczyznach, w latach 90. XX wieku oraz we współczesności.

- To najdłuższy scenariusz jaki kiedykolwiek napisałem - zdradził reżyser. - Cruz wcieli się w namiętną kobietę o niezbyt udanym życiu osobistym.

W obsadzie obok Cruz znalazły się Rossy de Palma, Kiti Manver, Chus Lampreave, Lola Duenas oraz Ángela Molina, która wcieli się w postać matki głównej bohaterki.

Zdjęcia powstaną w Madrycie. Za produkcję odpowiedzialna będzie wytwórnia El Deseo, na czele której stoi Almodóvar wraz z bratem Agustinem. Budżet przedsięwzięcia szacowany jest na 15 milionów dolarów.

Więcej informacji na temat produkcji można przeczytać na blogu Almodóvara www.pedroalmodovar.es, na którym reżyser zamierza opisywać poszczególne etapy powstawania dzieła.

Wygląda na to, iż "Los abrazos rotos" nie będzie ostatnim wspólnym przedsięwzięciem Cruz i Almodóvara. Artysta po zakończeniu zdjęć do dramatu zamierza nakręcić thriller "La piel que habito", oparty na powieści "Mygale" Thierry'ego Jonqueta. Reżyser zdradził, iż jeszcze pracuje nad scenariuszem projektu.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej