Nadchodzi "Czas wojny"

13 stycznia na ekrany polskich kin wchodzi najnowszy film Stevena Spielberga.

Powstały na podstawie tak samo zatytułowanej powieści Michaela Morpurgo dramat wojenny opowiada o przyjaźni łączącej chłopca i konia. Prowadzący w Devon farmę Ted Narracott (Peter Mullan) kupuje źrebaka o imieniu Joey. Zwierzę nie nadaje się jednak do pracy na roli, zostaje więc sprzedane armii. Tymczasem koń bierze udział w walkach na Froncie Zachodnim. Jego odwaga porusza żołnierzy, którzy otaczają go troskliwą opieką. Mimo tego tęskni za synem Narracottów, Alberem (Jeremy Irvine), z którym bardzo się zaprzyjaźnił się podczas swojego pobytu w ich gospodarstwie. Również Albert nie może o nim zapomnieć. Pomimo tego, że jest nieletni, zaciąga się do wojska aby odnaleźć Joey'a.


Spielberg na pomysł ekranizacji książki wpadł po obejrzeniu w 2010 roku w jednym z londyńskich teatrów sztuki powstałej na jej podstawie.
Słynny reżyser zaprosił do współpracy operatora Janusza Kamińskiego, z którym współtworzył między w 1993 roku innymi nagrodzoną Oscarami "Listę Schindlera" i pięć lat później "Szeregowca Ryana".


Autorami scenariusza są Lee Hall i Richard Curtis, a muzykę do filmu skomponował John Williams.


www.usatoday.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej