Nagrody Camerimage

W sobotę w Bydgoszczy zakończył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Operatorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage.

Złotą Żabę w konkursie głównym otrzymała Jolanta Dylewska za zdjęcia do filmu Agnieszki Holland "W ciemności". Drugie miejsce zdobył Mahmoud Kalari za zdjęcia do "Rozstania" Asghara Farhadiego, a Brązowa Żaba przypadła Robbiemu Ryanowi za "Wichrowe wzgórza" w reżyserii Andrei Arnold.


Za całokształt twórczości uhonorowany został operator John Seale, a nagrody specjalne odebrali aktor Klaus Maria Brandauer i scenograf Jacek Fisk.


Konkurs filmów polskich wygrał Radosław Ładczuk za zdjęcia do "Sali samobójców" Jana Komasy.


W konkursie etiud studenckich zwyciężył Balazs Revesz, operator w filmie "Finale" Balazsa Simonyi, wyprzedzając Nicolasa Villegasa Hernandeza ("Ludzie normalni" Piotra Złotorowicza) i Sina Huha ("Raj" Maxa Zahle).


Złotą Żabę w konkursie pełnometrażowych filmów dokumentalnych otrzymał Tomasz Wolski za swój film "Lekarze", zaś w konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych pierwsze miejsce zdobyli Łukasz Żal i Piotr Bernaś za zdjęcia do obrazu "Paparazzi" Bernasia.


Za najlepsze debiuty uznano: w kategorii "reżyser" - Martina Gschlata za "Breathing", a w kategorii "operator" - Radosława Ładczuka za "Salę samobójców".


http://www.pluscamerimage.pl/

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej