Najbardziej pechowa produkcja Gilliama powraca

Najbardziej pechowa produkcja Gilliama powraca
ZOBACZ GALERIĘ Najbardziej pechowa produkcja Gilliama powraca

Najbardziej pechowa produkcja Gilliama powraca

Wygląda na to, że najbardziej pechowy projekt Terry'ego Gilliama znowu ma szansę na ukończenie. Twórca ma w zanadrzu również miniserial.

Mało jest w historii kina produkcji tak pechowych, jak "The Man Who Killed Don Quixote". Po raz pierwszy Gilliam podjął się realizacji filmu w 2000 roku. Wkrótce po rozpoczęciu zdjęć produkcja została zawieszona w związku z licznymi katastrofami i chorobami, jakie nawiedziły ekipę filmową. Wydarzenia te sportretowane zostały w znanym również w Polsce dokumencie "Zagubiony w La Manchy" ("Lost in La Mancha") z 2002 roku - w reżyserii Keitha Fultona i Louisa Pepe.

W 2008 roku Gilliam próbował wskrzesić projekt z udziałem Johnny'ego Deppa, jednak i wtedy plan spalił na panewce. Reżyser nie poddał się jednak i wkrótce ponownie oznajmił, że film powstanie, tym razem z Ewanem McGregorem i Robertem Duvallem w rolach głównych. Niedługo potem z przedsięwzięcia wycofał się McGregor, a kilka miesięcy później Duvall oznajmił, że on również nie zagra u Gilliama.

Teraz przygotowania znowu ruszyły - za sprawą kontraktu Gilliama z Amazonem. Umowa dopuszcza prezentację filmu najpierw w kinach, później dopiero w serwisie internetowego potentata. W Don Kichota wcielić się ma John Hurt, a partnerować ma mu m.in. Jack O'Connell ("'71").

Dla Amazonu Gilliam ma również zrealizować miniserial "Defective Detective", do którego napisał scenariusz we współpracy z Richardem LaGravenese'em.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej