Najbardziej porażający film ostatniej dekady

W sieci pojawił się zwiastun docenionego już w obiegu festiwalowym filmu "Scena zbrodni" ("The Act of Killing"). Werner Herzog uznał tę produkcję za najbardziej surrealistyczny i przerażający dokumentalny obraz ostatniej dekady.

Doceniony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie oraz ostatnio na Planete + Doc Film Festival w Warszawie (nagroda publiczności) dokument opowiada o indonezyjskich brygadach śmierci.

W ciągu 12 miesięcy od puczu wojskowego w Indonezji, który miał miejsce w 1965 roku, reżimowe organizacje paramilitarne Panczaszila zamordowały ponad milion ludzi. Wystarczyło podejrzenie o sprzyjanie komunistom. Te niewiarygodne zbrodnie pozostały bez kary. Dziś sprawcy są uprzywilejowanymi obywatelami, a odziały paramilitarne owiane są legendą walki o demokrację. Joshua Oppenheimer przekonał zbrodniarzy, by przed kamerą odtworzyli wydarzenia sprzed 50 lat.

Wśród producentów "Sceny zbrodni" są tak uznani twórcy, jak Werner Herzog i Errol Morris.

Zwiastun filmu można obejrzeć pod tym adresem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej