Najnowszy film Wima Wendersa na MFF Nowe Horyzonty

"Pina" w 3D - polska premiera najnowszego filmu Wendersa na 11 MFF Nowe Horyzonty.

Jednym z wydarzeń tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty będzie polska premiera "Piny" Wima Wendersa.

Najnowszy obraz reżysera był wcześniej prezentowany na festiwalu w Berlinie, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność. Zrealizowany w technologii 3D, film poświęcony jest Pinie Bausch, słynnej niemieckiej tancerce i choreografce, współtwórczyni Tanztheater Wuppertal, nazwanego później Tanztheater Wuppertal Pina Bausch.

Wenders o nakręceniu tego filmu myślał od 20 lat. Nie dysponował jednak wówczas narzędziem, które mogłoby w pełni oddać istotę i magię spektakli Bausch. Rozwiązaniem okazała się technika trójwymiarowa. Reżyser zatrudnił specjalistów, którzy rozpoczęli pracę nad jej udoskonaleniem - tak, aby można było dzięki niej pokazać płynność ruchów tancerzy. Śmierć choreografki w 2009 roku przerwała realizację projektu. Do kontynuacji prac nad filmem przekonali wówczas Wendersa tancerze z jej teatru, przypominając motto Bausch: "Jesteśmy, dopóki tańczymy".

Powstały w rezultacie obraz - połączenie fragmentów spektakli z wypowiedziami tancerzy ? to hołd oddany legendzie niemieckiego baletu, a jednocześnie przyjaciółce reżysera. "Gdy przed 25 laty pierwszy raz zobaczyłem ją w ruchu, byłem głęboko poruszony" - wspominał Wenders. "Dzięki niej zupełnie inaczej spojrzałem na mowę ciała, na uczucia, które wyraża taniec. Tę magię chciałbym przenieść na ekran. Pragnę zabrać widza prosto na scenę".


www.nowehoryzonty.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej