Natalie Portman żałuje, że stanęła w obronie Romana Polańskiego

Natalie Portman żałuje, że stanęła w obronie Romana Polańskiego
ZOBACZ GALERIĘ Natalie Portman żałuje, że stanęła w obronie Romana Polańskiego

Natalie Portman żałuje, że stanęła w obronie Romana Polańskiego

Natalie Portman przyznaje, że popełniła wielki błąd podpisując petycję z 2009 roku w sprawie uwolnienia Romana Polańskiego z aresztu w Szwajcarii.

Gwiazda "Czarnego łabędzia" bardzo żałuje, iż stanęła w obronie 84-letniego reżysera, który w 1977 roku uciekł z USA przed wyrokiem, po tym, jak przyznał się do stosunku seksualnego z nieletnią. Aktorka twierdzi, że do zaangażowania się w sprawę uwolnienia Polańskiego namówił ją ktoś, kogo darzy dużym szacunkiem.

36-letnia aktorka twierdzi jednak, że wyciągnęła wnioski z kontrowersji wywołanych przez petycję.

- Czuję, że dzięki temu zdobyłam empatię wobec ludzi, którzy popełnili błędy. Żyliśmy w innym świecie, ale to niczego nie usprawiedliwia - twierdzi Natalie Portman. - Ale możesz mieć otwarte oczy i całkowicie zmienić sposób, w jaki chcesz żyć. Moje oczy nie były otwarte.

Natalie Portman jest mocno zaangażowana w kampanię Time's Up, która ma na celu walkę z molestowaniem seksualnym. Aktorka odmówiła jednak wypowiadania się na temat końca kariery innego kontrowersyjnego filmowca, Woody'ego Allena, którego oskarżono o molestowanie córki Dyllan Farrow. Aktorka pracowała z reżyserem przy filmie "Wszyscy mówią: kocham cię".

- Nie mówmy o tym, czy kogoś kariera się zakończyła. Porozmawiajmy o możliwościach, które straciliśmy, nie dając szansy kobietom, ludziom różnych ras, niepełnosprawnym i społecznościom LGBTQ - uważa Portman.

Natalie nie była jedyną sławną osobą, która podpisała petycję domagającą się "natychmiastowego uwolnienia" Polańskiego. Sprawę poparły również takie osobistości, jak reżyserzy Martin Scorsese, David Lynch i Darren Aronofsky.

Zdobywczyni Oscara Natalie Portman ostatnio zagrała w obrazach "Planetarium" i "Song to Song". Niedawno zajęta była na planie obrazu "Anihilacja".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej