Niemcom nie przeszkadza scjentologia Toma Cruise\'a

Wbrew wcześniejszym informacjom Niemcy nie mają nic przeciwko temu by Tom Cruise realizował w historycznych obiektach obraz \"Valkyrie\".

Film opowiada o dwóch generałach, którzy pod koniec II wojny światowej zaplanowali zamach na Hitlera. Punktem zapalnym miał być udział w projekcie Toma Cruise\'a, wyznawcy scjentologii. - Jeśli scjentolog Tom Cruise zagra Clausa von Stauffenberga, nie wpuścimy ekipy filmowej na nasze tereny wojskowe - miał poweidzieć Harald Kammerbauer, przedstawiciel Niemieckiego Ministerstwa Obrony. - Zależy nam, aby postać Stauffenberga była wiarygodna.

W odpowiedzi na deklarację Kammerbauera, oświadczenie wystosowała Paula Wagner, przewodnicząca studia United Artists Entertainment. - Film \"Valkyrie\" w pełni odpowiada autentycznym wydarzeniom - czytamy. - Claus Schenk von Stauffenberg był heroiczną i godną podziwu postacią. Tom Cruise wydał się idealnym kandydatem do tej roli, dlatego reżyser projektu, Bryan Singer, zwrócił się właśnie do niego. Wiara pana Cruise\'a nie ma absolutnie żadnego wpływu na fabułę filmu. Choć moglibyśmy nakręcić \"Valkyrie\" w każdym miejscu na świecie, wierzymy, że realizacja zdjęć w Niemczech uwiarygodni historię przedstawioną w obrazie.

Tymczasem Dirk Kuehnau szef organizacji zarządzającej rządowymi budynkami w Niemczech twierdzi, że wątpliwości nie mają nic wspólnego z wierzeniami Toma Cruise\'a. - W tym kraju konstytucja gwarantuje swobody obywatelskie - mówi Kuehnau. - Artykuły czwarty i piąty mówią o swobodzie wyrażania opinii i wyznawania religii. Nie widzę powodu by ich nie stosować w przypadku aktorów.

Co prawda dziedziniec w którym został rozstrzelany Claus von Stauffenberg jest w tej chwili miejscem pamięci, ale stanowi także cześć Ministerstwa Obrony Niemiec. - Jeśli tylko prace filmowców nie przeszkodzą urzędnikom, zezwolenie na kręcenia na pewno zostanie wydane.

W dramacie \"Valkyrie\" zagrają także Kenneth Branagh, Bill Nighy, Patrick Wilson, Stephen Fry, Tom Wilkinson oraz Carice van Houten.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej