"Nietykalni" po hollywoodzku

Francuska komedia "Nietykalni" Oliviera Nakachego i Erica Toledano bije wszelkie rekordy popularności. Najpierw zobaczyli ją chyba wszyscy kinomani we Francji (niektórzy wiele razy), następnie przyszła kolej na Polskę. Istne szaleństwo. W pełni zasłużone.

Polski dystrybutor filmu, Gutek Film, od końca kwietnia zwiększył ilość kopii w kinach do 86, by Polacy, głodni dobrej kinowej rozrywki na wysokim poziomie, mogli zobaczyć, dlaczego francuskie komedie są obecnie najlepszymi w Europie. I może trochę nauczyć się o robieniu świetnego kina, które nie ma nic wspólnego ani z kacem, ani z Vegas.

Historia prawdziwa, czyli opowieść o wyjątkowej przyjaźni sparaliżowanego milionera i chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia, szturmem podbiła serca i portfele widzów francuskich i polskich. Na fali tej popularności studio amerykańskie The Weinstein Company planuje hollywoodzki remake. Jak wiadomo, Amerykanie mają problem z czytaniem napisów, więc aby powtórzyć sukces europejskiego oryginału, film należy wyprodukować w ludzkim języku (czytaj: po angielsku). A skoro ma być hitem, wyreżyseruje go Paul Feig (jego "Druhny" robiły zamieszanie w kinach latem ubiegłego roku), a rolę serdecznego i wspaniałomyślnego bogacza zagra gwiazdor obsypywany Oscarami i Złotymi Globami przy każdej okazji, czyli jak-zostać-królem Colin Firth.

Producent Harvey Weinstein wyznał: "Nieczęsto zdarzają się historie, które przemawiają do wszystkich, bo są uniwersalne w swej wymowie. "Nietykalni" to doskonały przykład. Nie możemy się doczekać, by pokazać ten piękny i zabawny film widzom na całym świecie".

Kiedy amerykańska wersja pojawi się w kinach, trudno jeszcze przewidzieć, ale na razie "Nietykalni" wciąż do zobaczenia po francusku (za to z polskimi napisami).
Jeśli jeszcze ich nie widzieliście - nie wahajcie się ani chwili. To naprawdę ciekawa, mądra i przezabawna historia, która na długo zostaje w pamięci.


źródło: www.variety.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej