Nieznana strona Marilyn

3 lutego wchodzi na ekrany polskich kin najnowszy film Simona Curtisa "Mój tydzień z Marilyn".

Akcja obrazu rozgrywa się latem 1956 roku, kiedy to Marilyn Monroe (Michelle Williams) przybywa do Londynu, aby partnerować sir Laurence'owi Olivierowi (Kenneth Branagh) na planie "Księcia i aktoreczki". Gdy niedawno poślubiony mąż aktorki, Arthur Miller wyjeżdża z kraju, przez tydzień towarzyszy jej jeden z asystentów reżysera, Colin Clark (Eddie Redmayne). Pomiędzy słynną gwiazdą i początkującym filmowcem nawiązuje się nic sympatii, a może czegoś znacznie głębszego?


Film jest ekranizacją napisanych przez Colina Clarka i opartych na jego wspomnieniach książek "The Prince, The Showgirl and Me" oraz "My Week with Marilyn". Autorem scenariusza jest Adrian Hodges.


W postać Marilyn wcieliła się znana m.in. z filmu "Tajemnica Brokeback Mountain" Michelle Williams, która za swoją kreację została nagrodzona Złotym Globem oraz uzyskała nominację do Oscara w kategorii najlepsza kobieca rola pierwszoplanowa. Do Nagrody Akademii został również nominowany, za najlepszą męską rolę drugoplanową, grający sir Laurence'a Oliviera Kenneth Branagh.


www.imdb.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej