Nominacje coraz bliżej

24 stycznia w Samuel Goldwyn Theater zostaną oficjalnie ogłoszone nominacje do 84. edycji Oscarów. Dziennik "The Hollywood Reporter" przygotował zestawienie filmów i wykonawców, którzy mają największe szanse powalczyć o słynną statuetkę.

Najczęściej wymienianym kandydatem do Oscara jest opowiadający o niemym kinie, czarno-biały film "Artysta" Michela Hazanaviciusa. Tuż za nim plasują się "Służące" w reżyserii Tate Taylor, "Spadkobiercy" Alexandra Payne, "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena oraz "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese. W drugiej piątce znalazły się obrazy: "Moneyball" Bennetta Millera, "Czas wojny" Stevena Spielberga, "Drzewo życia" Terrance Malicka, dramat Stephena Daldry'ego "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" oraz głośny "Drive" Nicolasa Windinga Refna.


W kategorii "najlepszy aktor" na pierwszym miejscu znalazł się Jean Dujardin, za tuż za nim George Clooney, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio oraz Demian Bichir. Kolejne miejsca zajęli Michael Fassbender, Ryan Gosling, Michael Shannon i Gary Oldman.


W kategorii "najlepsza aktorka" prowadzi Viola Davis, wyprzedzając Meryl Streep, Michelle Williams, Tildę Swinton i Glenn Close. Na kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się Rooney Mara, Charlize Theron i Elizabeth Olsen.


Z kolei wśród reżyserów największe szanse na Oscara ma Michel Hazanavicius. Tuż za nim typowani są Alexander Payne, Martin Scorsese, Woody Allen i Tate Taylor, a w dalszej kolejności Steven Spielberg, Bennett Miller, Terrence Malick, oraz Nicolas Winding Refn.


http://www.hollywoodreporter.com

OSTATNIE

27.05.2020
Lady Gaga wzięła na swoje barki dystrybucję albumu "Chromatica". więcej
27.05.2020
Josh Homme zaprezentował dwa klipy do piosenek ze składanki "Desert Sessions Vols. 11 & 12". więcej
27.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun projektu "Murder Manual" z Emilią Clarke. więcej
27.05.2020
Platforma Apple TV+ powróci z muzycznym serialem "Fraglesy". więcej
27.05.2020
Ariana Grande i Lady Gaga opublikował filmik promujący piosenkę "Rain on Me". więcej