Nominacje coraz bliżej

24 stycznia w Samuel Goldwyn Theater zostaną oficjalnie ogłoszone nominacje do 84. edycji Oscarów. Dziennik "The Hollywood Reporter" przygotował zestawienie filmów i wykonawców, którzy mają największe szanse powalczyć o słynną statuetkę.

Najczęściej wymienianym kandydatem do Oscara jest opowiadający o niemym kinie, czarno-biały film "Artysta" Michela Hazanaviciusa. Tuż za nim plasują się "Służące" w reżyserii Tate Taylor, "Spadkobiercy" Alexandra Payne, "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena oraz "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese. W drugiej piątce znalazły się obrazy: "Moneyball" Bennetta Millera, "Czas wojny" Stevena Spielberga, "Drzewo życia" Terrance Malicka, dramat Stephena Daldry'ego "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" oraz głośny "Drive" Nicolasa Windinga Refna.


W kategorii "najlepszy aktor" na pierwszym miejscu znalazł się Jean Dujardin, za tuż za nim George Clooney, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio oraz Demian Bichir. Kolejne miejsca zajęli Michael Fassbender, Ryan Gosling, Michael Shannon i Gary Oldman.


W kategorii "najlepsza aktorka" prowadzi Viola Davis, wyprzedzając Meryl Streep, Michelle Williams, Tildę Swinton i Glenn Close. Na kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się Rooney Mara, Charlize Theron i Elizabeth Olsen.


Z kolei wśród reżyserów największe szanse na Oscara ma Michel Hazanavicius. Tuż za nim typowani są Alexander Payne, Martin Scorsese, Woody Allen i Tate Taylor, a w dalszej kolejności Steven Spielberg, Bennett Miller, Terrence Malick, oraz Nicolas Winding Refn.


http://www.hollywoodreporter.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej