Nominacje do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

Fundacja Kino podała nazwiska pięciu aktorów nominowanych do filmowej nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Są nimi: Roma Gąsiorowska za rolę w filmie "Ki" Leszka Dawida, Jakub Gierszał za rolę w "Sali samobójców" Jana Komasy, Magdalena Czerwińska za rolę w "Krecie" Rafaela Lewandowskiego, Magdalena Popławska za rolę w "Prostej historii o miłości" w reżyserii Arkadiusza Jakubika oraz Leszek Lichota za rolę w filmie "Lincz" Krzysztofa Łukaszewicza.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego jest przyznawana począwszy od 1969 roku młodym polskim aktorom, wyróżniającym się wybitną indywidualnością. Jako pierwszy otrzymał ją Daniel Olbrychski, a do grona jej laureatów zaliczają się m.in. Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krystyna Janda, Marcin Dorociński i Maciej Stuhr.

Zwycięzcę wytypuje jury, w skład którego wchodzą osobistości ze świata kultury. Równorzędną nagrodę przyznaje publiczność, głosując za pośrednictwem internetu na najbardziej obiecującego aktora młodego pokolenia (głosowanie trwa do 31 października br.).

7 listopada w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie odbędzie się gala, podczas której ogłoszone zostanie nazwisko tegorocznego laureata.

Zdobywca Nagrody Jury otrzyma statuetkę projektu Pawła Althamera oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł ufundowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Fundatorem nagrody rzeczowej dla laureata Nagrody Publiczności jest firma Villeroy & Boch.


www.nagrodacybulskiego.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej