Nowa kategoria wśród nagród Emmy

W 2016 roku do grona laureatów statuetek Emmy dołączą nowi twórcy.

Amerykańska Akademia Telewizyjna, która przyznaje statuetki Emmy, postanowiła poszerzyć pulę kategorii, w których nagrody są rozdawane. Od 2016 roku szansę na radość zwycięstwa będą mieli również autorzy filmów i seriali krótkometrażowych.

Amerykańska Akademia Filmowa już dawno doceniła tę formę artystycznej filmowej wypowiedzi - zarówno w dokumencie, fabule, jak i animacji.

Emmy wręczane będą dla najlepszych krótkometrażowych seriali komediowych lub dramatycznych, animacji, programów reality show i programów rozrywkowych. Na statuetki będą mieli również aktorzy i aktorki. Do rywalizacji zakwalifikować się będą mogły te produkcje, na które składa się co najmniej sześć odcinków o czasie do 15 minut. Muszą być pokazywane w telewizji, ale dopuszczane są również te cykle, które miały tylko premiery internetowe.

Szczegółowe informacje na temat zmian w Emmy można znaleźć po tym adresem.

W tym roku podczas gali triumfowali twórcy "Gry o tron" a także Jon Hamm ("Mad Men"), Viola Davis ("Sposób na morderstwo"), Peter Dinklage ("Gra o tron"), Uzo Aduba ("Orange is the New Black"), Julia Louis-Dreyfus ("Figurantka"), Tony Hale ("Figurantka"), Allison Janney ("Mamuśka"), Richard Jenkins ("Olive Kitteridge") i Frances McDormand ("Olive Kitteridge").

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej