Nowe wcielenia Matta Damona

Z Oscarem za scenariusz (do "Buntownika z wyboru" napisanego razem z Benem Affleckiem) w kieszeni i 15-letnim dorobkiem aktorskim, którego niejeden może mu pozazdrościć, Matt Damon poszerza swoje horyzonty zawodowe - idąc śladem przyjaciela Bena Afflecka, stanie po drugiej stronie kamery.

W kolejnym projekcie Warner Bros., do scenariusza którego wytwórnia właśnie zakupiła prawa, "Father Daughter Time: A Tale of Armed Robbery and Eskimo Kisses", Matt Damon nie tylko zagra - będzie również jego producentem i prawdopodobnie zadebiutuje w roli reżysera.

Byłoby to pierwsze reżyserskie przedsięwzięcie Damona, który jest też partnerem Bena Afflecka w firmie produkcyjnej Pearl Street. Poza tym, w roku 1998 otrzymał Oscara za scenariusz do filmu "Buntownik z wyboru", napisany również wspólnie z Affleckiem. Do filmu "Gerry", gdzie wystąpił u boku Caseya Afflecka, scenariusz napisał sam.

"Kiedy dzwoni do twojego klienta jeden z najlepszych aktorów na świecie, który jest przy okazji laureatem Oscara za scenariusz, i mówi, że dopilnuje, by wizja autora pozostała nienaruszona, proponując partnerski układ - trudno odmówić ? przyznał Jewerl Ross, agent pisarza Matthew Aldricha. - Kwestie finansowe schodzą na drugi plan. Tym bardziej, że nie jest to typowe kino komercyjne. Nie ma tu wybuchów. Potrzeba delikatnej ręki, wyczulonego oka i wrażliwości. Chcieliśmy uniknąć piekła zmian w trakcie pisania ostatecznej wersji scenariusza".

Ostatnie lata były bardzo pracowite dla Damona - w 2010 roku zagrał drugoplanową rolę w nominowanym do Oscara "Prawdziwym męstwie" braci Coenów, wcielił się w głównego bohatera w dramacie wojennym "Green Zone", a ostatnio możemy go oglądać we "Władcach umysłów".

Przed nami jeszcze w tym roku cztery premiery z jego udziałem: dramat "Margaret" (obok Anny Paquin i Marka Ruffalo); "Contagion" Stevena Soderbergha z Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Marion Cotillard, Jude'em Law i Laurence'em Fishburne'em; komedia familijna "Kupiliśmy zoo" ze Scarlett Johansson i Elle Fanning, oraz animacja "Happy Feet 2", gdzie użyczył głosu jednemu z bohaterów.

W planach na ten rok Damon ma też ponowne spotkanie na planie z Soderberghiem - film biograficzny "Liberace". Wystąpi tam w roli ekskochanka tytułowego bohatera, ekscentrycznego pianisty i showmana, którego zagra Michael Douglas.


źródło: www.deadline.com

OSTATNIE

14.09.2019
Amanda Seyfried zagra w horrorze Netfliksa "Things Heard & Seen". więcej
14.09.2019
James Gunn ogłosił pełną obsadę w kontynuacji filmu "Legion samobójców" ("The Suicide Squad"). więcej
13.09.2019
Hayley Atwell zagra w siódmej i ósmej części filmu "Mission: Impossible 7". więcej
13.09.2019
W sieci pojawił się nowy zwiastun serialu HBO "Watchmen". więcej
13.09.2019
Drake zaprezentował kompozycję z serialu "Top Boy". więcej