Nowy film dołącza do rywalizacji o Złotą Palmę

W Konkursie głównym festiwalu w Cannes zawalczy o Złotą Palmę 20 filmów. Do podanej wcześniej listy, na której znalazły się najnowsze dzieła Pedra Almodóvara, Takashiego Miike czy Larsa von Triera, organizatorzy dodali jeszcze jeden tytuł.

"The Artist" francuskiego reżysera Michela Hazanaviciusa, bo on nim mowa, to niemy, czarno-biały film, który przeniesiono z sekcji pozakonkursowej ze względu na wysoki poziom artystyczny.
Film opowiada historię młodej aktorki w Hollywood w roku 1927, kiedy filmy udźwiękowione zaczynały wypierać kino nieme.

W obsadzie filmu znalazła się m.in. francuska para aktorska: Jean Dujardin i Bérénice Bejo, a także James Cromwell, John Goodman, Penelope Ann Miller i Missi Pyle.

Organizatorzy poinformowali także, że na zakończenie konkursu Un Certain Regard 21 maja, zostanie pokazany film rosyjski "Elena" Andrieja Zwiagincewa.

Festiwal rozpocznie się 11 maja i potrwa do 22 maja.


źródło: www.screendaily.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej