Nowy film Piotra Dumały wkrótce w kinach

Już 18 listopada do polskich kin wejdzie nowy fabularny film uznanego twórcy animacji Piotra Dumały. Obraz nosi tytuł "Ederly".

Tytułowe Ederly to miasto istniejące poza czasem, na granicy realnego świata i snu. Może się wydawać, że istnieje tylko po to, by mógł do niego trafić główny bohater - Słow. Miasto i jego mieszkańcy osaczają bohatera. Pokusa, by uległ i wyzbył się swojej tożsamości jest bardzo silna. Niezdecydowanie Słowa (w tej roli Mariusz Bonaszewski) niepokoi i bawi zarazem. Kto wygra w tej grze? Czy ktokolwiek może w niej wygrać?

To drugi (po "Lesie") fabularny film Piotra Dumały, który zdobył uznanie w kraju i na świecie dzięki swoim animacjom. Zdjęcia do "Ederly" były realizowane na Mazurach, Śląsku oraz w okolicy Warszawy. Film można uznać za surrealistyczną komedię, przewrotny kryminał lub filozoficzny traktat o życiu.

Poza Mariuszem Bonaszewskim w filmie grają m.in. Janusz Chabior, Piotr Skiba, Wiesław Cichy, Aleksandra Górska, Piotr Bajor, Helena Norowicz, Andrzej Szeremeta, Aleksandra Popławska i Gabriela Muskała oraz Paweł Grzymski. Na ekranie będziemy mogli podziwiać również zmarłego w ubiegłym roku krytyka i historyka kina Jerzego Płażewskiego.

Światowa premiera "Ederly" miała miejsce na 30. MFF w Mar Del Plata (Argentyna). W Polsce obraz pokazywany był podczas 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, gdzie zdobył drugie miejsce w plebiscycie publiczności. Widzowie porównywali atmosferę filmu do dzieł Borgesa, Gombrowicza, Mrożka i Kafki.

Na YouTube można obejrzeć zwiastun produkcji.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej