Nowy telewizyjny "Star Trek" z akcją sprzed "Następnego pokolenia"

W telewizji CBS trwają prace nad nowymi odcinkami cyklu "Star Trek". Pojawia się coraz więcej plotek i spekulacji na temat realizacji.

Wygląda na to, że nowa telewizyjna odsłona kultowej sagi będzie skonstruowana na wzór antologii "American Horror Story". Akcja pierwszego sezonu ma rozgrywać się przed wydarzeniami przedstawionymi w serii "Star Trek: Następne pokolenie", ale po "Star Trek: Wojna o pokój".

Telewizja CBS na razie trzyma język za zębami. W oficjalnym komunikacje napisano tylko: "Nowy "Star Trek" przedstawi nowych bohaterów poszukujących barwnych nowych światów i nowych cywilizacji oraz mierzących się z dramatycznymi współczesnymi wyzwaniami, z czego franczyza słynęła od swoich narodzin w roku 1966".

Przypomnijmy, że za realizację odpowiada twórca "Hannibala" - Bryan Fuller. Pracował on przy produkcjach "Star Trek: Stacja kosmiczna" i "Star Trek: Voyager". W realizację mają być też zaangażowani scenarzysta Alex Kurtzman i reżyser Nicholas Meyer. Premiera powinna się odbyć w roku 2017.

Wcześniej, gdyż już w wakacje (w Polsce od 5 sierpnia), będzie można oglądać film "Star Trek: W nieznane", za którego reżyserię odpowiada Justin Lin. W obsadzie znaleźli się m.in. Chris Pine (Kirk), Zachary Quinto (Spock), Zoe Saldana (Uhura), Karl Urban, Simon Pegg (Scotty), Anton Yelchin (Chekov) i John Cho (Hikaru Sulu), a także Shohreh Aghdashloo, Idris Elba i Sofia Boutella. Scenariusz napisali Simon Pegg i Doug Jung.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej