"Obcy" zdetronizował "Strażników galaktyki"

"Obcy" zdetronizował "Strażników galaktyki"
ZOBACZ GALERIĘ "Obcy" zdetronizował "Strażników galaktyki"

"Obcy" zdetronizował "Strażników galaktyki"

Potwierdziły się wcześniejsze szacunki i obraz "Obcy: Przymierze" zajął pierwsze miejsce amerykańskiego box office, choć wynik daleki jest od imponującego.

Najnowsza produkcja Ridleya Scotta, której budżet wyniósł prawie 100 milionów dolarów, zdetronizowała przebój "Strażnicy galaktyki vol. 2", zarabiając w weekend otwarcia zaledwie 36 milionów dolarów (choć przypuszczano, że będzie to co najmniej 40 milionów).

W filmie "Obcy: Przymierze" załoga statku Covenant trafia na planetę, która okazuje się mrocznym, niebezpiecznym światem. W obsadzie znaleźli się Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England i Benjamin Rigby.

Drugą nowością top 10 zestawienia jest adaptacji powieści "Ponad wszystko" ("Everything, Everything") Nicoli Yoon. Dzieło opowiada o 18-letniej Maddy (Amandla Stenberg), dziewczynie na wszystko uczulonej, która nigdy nie opuszcza domu. Jedynymi osobami, które widuje, są jej mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy musi zmierzyć się ze światem zewnętrznym i wtedy spotyka Olly'ego (Nick Robinson). Dramat przyniósł 12 milionów dolarów, co zagwarantowało trzecie miejsce+.

Ostatni debiut to "Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę" z 7 milionami na 5. lokacie. Produkcja powstała na podstawie bestsellerowych książek Jeffa Kinneya. W nowym obrazie rodzina wyrusza w podróż na 90. urodziny babci. Oczywiście, za sprawą Grega (Jason Drucker), niewiele idzie zgodnie z planem. W obsadzie znaleźli się także Charlie Wright, Owen Asztalos, Tom Everett Scott i Alicia Silverstone.

A oto pełne top 10 box office'u USA:

1. "Obcy: Przymierze" - 36 milionów dolarów
2. "Strażnicy galaktyki vol. 2" - 35,1 mln USD
3. "Ponad wszystko" - 12 mln USD
4. "Babskie wakacje" - 7,6 mln USD
5. "Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę" - 7,2 mln USD
6. "Król Artur: Legenda miecza" - 6,9 mln USD
7. "Szybcy i wściekli 8" - 3,2 mln USD
8. "Dzieciak rządzi" - 2,8 mln USD
9. "Piękna i Bestia" - 2,4 mln USD
10. "How to Be a Latin Lover" - 2,2 mln USD

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej