"Obława" i "Bejbi Blues" wygrywają w Krakowie

"Obława" Marcina Krzyształowicza zdobyła główną nagrodę 6. edycji festiwalu Off Plus Camera. Obraz "Bejbi Blues" Katarzyny Rosłaniec zwyciężył w konkursie filmów polskich.

Wyróżnienie dla "Obławy", opowieści o II wojnie światowej, partyzantce, zdradzie i miłości, to nie tylko statuetka, ale i nagroda pieniężna w wysokości 100 tysięcy dolarów. Film, w którym zagrali Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Weronika Rosati, wybrało jury w składzie: Udo Kier, John Rhys-Davies, Ruth Myers i Lech Majewski (przewodniczący).

O laureacie w konkursie polskim zadecydowało gremium jurorskie pod przewodnictwem Melissy Leo. Również w tym przypadku przewidziano nagrodę pieniężną - 100 tysięcy złotych. W konkursie przyznano również nagrody aktorskie - dla Tomasza Schuchardta (za kreację w "Jesteś bogiem") oraz Magdaleny Berus (za kreację w filmie "Nieulotne").

Swoją nagrodę - 10 tysięcy dolarów - wręczyła także publiczność. Widzowie za najlepszy film uznali kameralny dramat "A Late Quartet" w reżyserii Yarona Zilbermana i z udziałem Christophera Walkena, Catherine Keener i Philipa Seymoura Hoffmana.

Międzynarodowa Federacja Krytyków Filmowych FIPRESCI uhonorowała z kolei produkcję "Ombline" w reżyserii Stephane Cazesa.

Wieczór uświetniło również wręczenie Melissie Leo honorowej statuetki "Pod prąd" - za wkład aktorki w rozwój sztuki kina niezależnego.

Ostatnie projekcje festiwalowe odbędą się w niedzielę.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej