Obsceniczny skowyt Jamesa Franco

Obsceniczny skowyt Jamesa Franco
ZOBACZ GALERIĘ Obsceniczny skowyt Jamesa Franco

Obsceniczny skowyt Jamesa Franco

James Franco stanie na czele gwiazdorskiej obsady filmu "Howl" Roba Epsteina i Jeffreya Friedmana.

Biograficzne dzieło przedstawi epizod z życia poety Allena Ginsberga. Akcja rozgrywać się będzie wokół procesu sądowego, wytoczonego twórcy w latach 50. Sądowa batalia dotyczyła słynnego poematu "Skowyt", który chciano poddać cenzurze ze względu na zawarte w nim "obsceniczne treści".

Franco wcieli się w postać Ginsberga. Do obsady dołączą również David Strathairn, Alan Alda, Jeff Daniels, Mary-Louise Parker oraz Paul Rudd.

Epstein i Friedman wyreżyserują dzieło według własnego scenariusza, a także zajmą się jego produkcją. Realizacja filmu uczucić ma 50. rocznicę napisania "Skowytu".

Allen Ginsberg zapisał się w historii jako lider ruchu artystycznego zwanego Beat Generation. Jako jedna z czołowych postaci kontrkultury amerykańskiej, stał się legendą już za życia. "Skowyt" powstał pod koniec lat 50. jako odpowiedź na narodziny ruchu hippisowskiego. W rozbudowanym poemacie autor przeciwstawił chylące się ku zagładzie społeczeństwo konsumpcyjne nieśmiertelnej sztuce. O niezwykłości stylu utworu zadecydowało połączenie podniosłego, lirycznego stylu z pospolitymi wulgaryzmami. Niecenzuralne słownictwo i szokująca metaforyka spotkały się z żywą reakcją cenzury, kładąc jednocześnie podwaliny pod współczesną poezję egzystencjalną.

Jamesa Franco będziemy mogli podziwiać od 10 października 2008 roku w komedii "Boski chillout".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej