Odeszła Magda Teresa Wójcik

Jak poinformowała Telewizja Polska, aktorka i reżyserka zmarła w wieku 77 lat.

Urodzona w Wilnie, studiowała na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej; po zakończeniu nauki pracowała w zawodzie inżyniera.
Na scenie zadebiutowała dopiero w latach 60-tych. W 1964 roku wraz z Henrykiem Boukołowskim założyła Teatr Adekwatny w Warszawie. Występowała w wielu spektaklach (była m.in. Antygoną, Joanną d?Arc i Medeą) oraz je reżyserowała.

Na ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 1961 roku, występując w epizodach w "Matce Joannie od Aniołow" i w "Samsonie". Zagrała m.in. w takich obrazach jak "Człowiek z marmuru", "Bez znieczulenia", "Szpital przemienienia", "Smak wody", "Nic nie stoi na przeszkodzie", "Matka Królów" (za tę rolę otrzymała Brązowe Lwy Gdańskie), "Tętno" czy "W cieniu nienawiści". Ostatni film, w jakim wystąpiła to "Bajland" (2000). Pojawiała się także w serialach, m.in. gościnnie w "Plebanii", gdzie w 2000 roku wcieliła się w postać Hanny, pensjonariuszki Domu Spokojnej Starości.


www.film.wp.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej