Ogłoszono nominacje do Oscarów

W dniu dzisiejszym w Samuel Goldwyn Theater w Beverly Hills ogłoszono nominacje do 84. edycji Oscarów.

Listę ubiegających się o nagrody przedstawili nominowana w zeszłym roku aktorka Jennifer Lawrence i przewodniczący Amerykańskiej Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej Toma Sheraka.


Najwięcej - bo aż 11 nominacji uzyskał "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese. O jedną mniej zdobył "Artysta" Michela Hazanaviciusa. Po 6 nominacji otrzymały filmy "Moneyball" Bennetta Millera oraz "Czas wojny" Stevena Spielberga, zaś "Spadkobiercy" Alexandra Payne'a mają szansę na statuetkę w 5 kategoriach.


Filmy, które ostatecznie będą walczyły o Oscara to "Artysta", "Spadkobiercy", "Strasznie głośno, niesamowicie blisko", "Służące", "Hugo i jego wynalazek", "O północy w Paryżu", "Moneyball", "Drzewo życia" i "Czas wojny".


Nominowani za reżyserię zostali: Michel Hazanavicius ("Artysta"), Alexander Payne ("Spadkobiercy"), Martin Scorsese ("Hugo i jego wynalazek"), Woody Allen ("O północy w Paryżu") i Terrence Malick ("Drzewo życia").


Szansę na statuetkę w kategorii aktor pierwszoplanowy mają: Demián Bichir ("Lepsze życie"), George Clooney ("Spadkobiercy"), Jean Dujardin ("Artysta"), Gary Oldman ("Szpieg") oraz Brad Pitt ("Moneyball"), zaś w kategorii aktorka pierwszoplanowa: Glenn Close ("Albert Nobbs"), Viola Davis ("Służące"), Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem"), Meryl Streep ("Żelazna Dama") i Michelle Williams ("Mój tydzień z Marilyn").


Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego mogą zdobyć Kenneth Branagh ("Mój tydzień z Marilyn"), Jonah Hill ("Moneyball"), Nick Nolte ("Warrior"), Christopher Plummer ("Debiutanci") i Max von Sydow ("Strasznie głośno, niesamowicie blisko"), a wśród aktorek kandydatkami są Bérénice Bejo ("Artysta"), Jessica Chastain ("Służące"), Melissa McCarthy ("Druhny"), Janet McTeer ("Albert Nobbs") i Octavia Spencer ("Służące").


www.oscars.org

OSTATNIE

03.06.2020
George Clooney dołączył do do artystów wspierających protesty w Ameryce. więcej
03.06.2020
Twórcy udostępnili w USA za darmo film "Tylko sprawiedliwość" dla tych którzy są zainteresowani tematem systemowego rasizmu. więcej
02.06.2020
Robert Pattinson wyjawił, że wiadomość o tym, iż zagra Batmana dotarła do niego, gdy kręcił inny film. więcej
02.06.2020
W sieci pojawił się klip zapowiadający kryminalno-komediowy dramat \"Judy i Punch\" z Mią Wasikowską w roli głównej. więcej
02.06.2020
Do sieci trafił klip zapowiadający thriller "Becky" z Kevinem Jamesem. więcej