"Opowieści z Narnii" trafią do Pragi

Zdjęcia do trzeciej części filmowej adaptacji "Opowieści z Narnii" rozpoczną się latem i będą kręcone m.in. w Pradze.

Trzecia część ekranizacji popularnej serii powieści autorstwa C.S. Lewisa, "Wędrowiec do Świtu", skupia się na Edmundzie i Łucji, którzy wyruszają na poszukiwania wygnanych przez Miraza baronów narnijskich.

Zdjęcia rozpoczną się latem i będą kręcone m.in. w Pradze i w Nowej Zelandii. W rolach głównych wystąpią Ben Barnes, Georgie Henley i Skandar Keynes. Za kamerą staje Michael Apted. Produkcją zajmują się Cary Granat, Mark Johnson, Andrew Adamson. Premiera filmu planowana jest dopiero na 2010 rok.

Przypomnijmy, że za kamerą ekranizacji pierwszej części sagi, "Lew, czarownica i stara szafa", stał Andrew Adamson. Ten sam twórca reżyseruje obecnie obraz "Książę Kaspian" - adaptację drugiego tomu cyklu. Premiera filmu planowana jest na 16 maja. Czwartą w kolejności książką Lewisa, która trafi na duży ekran, będzie "Srebrne krzesło".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej