Orzeł dla Kościukiewicza

Mateusz Kościukiewicz, młody aktor, który zagrał ostatnio w bardzo ciepło przyjętym "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha, a wcześniej znakomicie wcielił się w jednego z głównych bohaterów "Matki Teresy od kotów" Pawła Sali, został uznany za Odkrycie roku przez gremium przyznające nagrody Polskiej Akademii Filmowej.

Laureat Orła zaczął karierę od epizodów w serialach telewizyjnych "Fala zbrodni" i "Kryminalni", po czym pojawił się w kilku fabułach, m.in. w "Senności" Magdaleny Piekorz, by wreszcie zabłysnąć rolą Janka we "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha oraz Artura, starszego syna tytułowej "Matki Teresy od kotów" w filmie Pawła Sali.

W tym ostatnim gra 22-latka, agresywnego, złego na cały świat kłamcę, manipulanta, wcielenie zła. W zderzeniu z jego niewinnym wyglądem, wszystko co uosabia jest tym bardziej rażące i porażające. Być może wynika to z choroby psychicznej, a być może z poczucia wyjątkowości - bohater wierzy, że ma zdolności paranormalne, że jest wszechmocny. Ta siła imponuje jego młodszemu bratu, co prowadzi ostatecznie do tragedii - zamordowania matki.

Po licznych sukcesach filmu "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha, aktor wystąpił u boku Agnieszki Grochowskiej w "Kamforze" Filipa Marczewskiego, która jeszcze w tym roku powinna trafić do kin.

Film "Wszystko, co kocham" będzie miał premierę w CANAL+ 29 kwietnia, a "Matka Teresa od kotów" już 5 kwietnia.

Źródło: www.pnf.plOSTATNIE

21.09.2019
Lea Michele opublikowała piosenkę "It's the Most Wonderful Time of the Year" promującą świąteczny album "Christmas in The City". więcej
21.09.2019
Will Ferrell i Ryan Reynolds zagrają w muzycznym filmie inspirowanym "Opowieść wigilijną" Karola Dickensa. więcej
21.09.2019
W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Trauma" z Samem Worthingtonem. więcej
20.09.2019
Znani z "Teorii wielkiego podrywu" Jim Parsons i Mayim Bialik zagrają w komediowej serii "Carla". więcej
20.09.2019
Amazon zaprezentował nowy zwiastun obrazu "The Aeronauts" z Felicity Jones i Eddiem Redmayne'em w rolach głównych. więcej