Orzeł dla Kościukiewicza

Mateusz Kościukiewicz, młody aktor, który zagrał ostatnio w bardzo ciepło przyjętym "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha, a wcześniej znakomicie wcielił się w jednego z głównych bohaterów "Matki Teresy od kotów" Pawła Sali, został uznany za Odkrycie roku przez gremium przyznające nagrody Polskiej Akademii Filmowej.

Laureat Orła zaczął karierę od epizodów w serialach telewizyjnych "Fala zbrodni" i "Kryminalni", po czym pojawił się w kilku fabułach, m.in. w "Senności" Magdaleny Piekorz, by wreszcie zabłysnąć rolą Janka we "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha oraz Artura, starszego syna tytułowej "Matki Teresy od kotów" w filmie Pawła Sali.

W tym ostatnim gra 22-latka, agresywnego, złego na cały świat kłamcę, manipulanta, wcielenie zła. W zderzeniu z jego niewinnym wyglądem, wszystko co uosabia jest tym bardziej rażące i porażające. Być może wynika to z choroby psychicznej, a być może z poczucia wyjątkowości - bohater wierzy, że ma zdolności paranormalne, że jest wszechmocny. Ta siła imponuje jego młodszemu bratu, co prowadzi ostatecznie do tragedii - zamordowania matki.

Po licznych sukcesach filmu "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha, aktor wystąpił u boku Agnieszki Grochowskiej w "Kamforze" Filipa Marczewskiego, która jeszcze w tym roku powinna trafić do kin.

Film "Wszystko, co kocham" będzie miał premierę w CANAL+ 29 kwietnia, a "Matka Teresa od kotów" już 5 kwietnia.

Źródło: www.pnf.plOSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej