Oscary ignorują kobiety

Trwa dyskusja dotycząca różnorodności wśród oscarowych nominacji. Tym razem przedstawiono statystyki dotyczące obecności kobiet wśród nominowanych.

Badacze z Women’s Media Center przyjrzeli się nominacjom z lat 2005 - 2015. Ustalili, że w tym czasie kobiety reprezentowały tylko 19 procent nominacji w kategoriach, które nie były związane z aktorstwem. W sumie w badanym czasie panie otrzymały 327 nominacji (mniej niż jedną na pięć), a panowie - 1387. W tym roku statystyka wygląda nieco lepiej i analitycy doliczyli się 22 procent nominacji dla kobiet.

Za stan rzeczy Women's Media Center nie obwinia jednak Amerykańskiej Akademii Filmowej. - Widać tu wyraźny związek pomiędzy niską liczbą kobiet zatrudnianych w zawodach "za kamerą" a ich reprezentacją wśród oscarowych nominacji - podsumowuje Julie Burton, prezes Women’s Media Center. - Jeżeli kobiety nie są zatrudniane w branży, nigdy nie będą miały szansy na to, by zostać docenionymi za swoje dokonania.

Badacze są przekonani, że przy zwiększeniu zatrudnienia kobiet zmieniłyby się statystyki Amerykańskiej Akademii Filmowej i lepiej oddawałyby one demografię populacji i samych widzów, wśród których ponad połowa to panie.

Amerykańska Akademia Filmowa zapowiedziała niedawno, że do roku 2020 podwoi liczbę kobiet i mniejszości wśród swoich głosujących członków.

Women's Media Center zostało założone przez Jane Fondę, Robin Morgan i Glorię Steinem.
Tagi: Jane Fonda

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej