Oscary zmienią lokalizację?

Amerykańska Akademia Filmowa dopuszcza możliwość zmiany w przyszłym roku miejsca, w którym odbywać się będzie gala wręczania Oscarów.

Przez lata ceremonia rozdawania nagród odbywała się w różnych lokalizacjach w okolicy Los Angeles, dopiero dziesięć lat temu stałym miejscem stał się umieszczony w sercu Hollywood Kodak Theatre. Jednak to może się niedługo zmienić. Jak powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter prezes Akademii Tom Sherak, rozważane jest skorzystanie z klauzuli zawartej w dwudziestoletnim kontrakcie podpisanym z właścicielem Kodak Theatre, CIM Group, która umożliwia prowadzenie gali w innych placówkach. Członkowie Akademii odmówili komentarzy w tej sprawie. Nie udzielił ich także rzecznik prasowy CIM.


Ceremonię wręczania Oscarów ogląda corocznie od 30 do 40 milionów widzów, a ponieważ związana jest nierozłącznie z nazwą Kodak Theatre, stanowi to duże źródło zysków dla jego właścicieli. Firma Eastman Kodak Company zapłaciła 75 milionów dolarów za nazwanie teatru swoim imieniem, co pozwala jej na coroczne bycie identyfikowanym z najgłośniejszym wydarzeniem, jakie ma miejsce w Hollywood.


Skorzystanie z innej lokalizacji być może rozwiązałoby pojawiający się co roku problem związany ze zbyt małą ilością biletów na uroczystość, wynikający z ograniczonej liczby miejsc na sali. O ile Kodak ma ich 3 332, o tyle znajdujący się w centrum miasta Nokia Theatre, do którego z Kodaka został przeniesiony finał Amerykańskiego Idola, ma ich aż 7 100.


84. gala wręczenia Oscarów odbędzie się 26 lutego. W tym roku poprowadzi ją Billy Crystal.


http://insidemovies.ew.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej