Ostatnia odsłona przygód Harry'ego Pottera

15 lipca wchodzi na ekrany polskich kin ósma, ostatnia część cyklu o Harrym Potterze - "Harry Potter i insygnia śmierci: Część 2". Rzesze fanów na całym świecie z niecierpliwością czekają na rozstrzygnięcie walki bohatera sagi z jego śmiertelnym wrogiem, Lordem Voldemortem.

W filmie ponownie zagrają: Harry'ego Pottera Daniel Radcliffe, Rona Weasleya - Rupert Grint, a Hermionę Granger Emma Watson. Obok nich wystąpią m.in Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, John Hurt, Gary Oldman, Alan Rickman, David Thewlis oraz Emma Thompson.

Obraz wyreżyserował, podobnie jak części: "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Harry Potter i Książę Półkrwi" i "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I", David Yates. Scenariusz napisał - na podstawie książki J. K. Rowling - Steve Kloves, scenografię przygotował Stuart Craig, kostiumy zaprojektowała Jany Temime a muzykę skomponował Alexandre Desplat.

Cykl "Harry Potter" cieszy się niezwykłą popularnością i jest hitem box office'u. Doczekał się też dziewięciu nominacji do Oscara. I choć nigdy nie zdobył żadnej statuetki, zdaniem Davida Yatesa, ważniejsza od nagród jest świadomość posiadania tak licznej i oddanej publiczności, niecierpliwie oczekującej na każdą kolejną część.

Film wejdzie zarówno na ekrany polskich kin tradycyjnych, jak i kin IMAX w 3D i 2D.


www.harrypotter-insygniasmierci.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej