"Pakt" - wkrótce premiera drugiego sezonu

Jesienią (dokładna data nie została jeszcze podana) na antenę trafi drugi sezon serialu "Pakt" telewizji HBO. Do głównej roli powraca Marcin Dorociński. Zmienił się jednak reżyser.

Pierwszy sezon cieszącego się dobrą opinią wśród widzów i krytyków serialu "Pakt" wyreżyserowany został przez Marka Lechkiego. Twórca zajął się jednak innymi projektami. W minionym roku do realizacji drugiego sezonu zaproszony został Leszek Dawid, autor takich filmów, jak "Ki" czy "Jesteś Bogiem". Reżyser po raz pierwszy pracuje nad serialem.

- Cieszę się, że miałem przyjemność pracy z Markiem Lechkim. Podobnie jest z Leszkiem Dawidem - komentuje Marcin Dorociński, który ponownie wciela się w postać dziennikarza śledczego Piotra Grodeckiego. - Sposobem pracy, przygotowaniem, poczuciem humoru, odwagą, siłą i - mimo że zdjęcia trwają przez kilka miesięcy - chłopaki są do siebie bardzo podobni. Są tak samo wytrzymali na stres, na obciążenia i zmęczenie. Tak, jak z Markiem, praca z Leszkiem to olbrzymia przyjemność i przygoda. Kręcimy serial, skupiamy się na naszych zadaniach, robimy to, co kochamy. W ekipie zresztą jest wiele osób z pierwszego sezonu. To zaszczyt być częścią tego zespołu.

Drugi sezon "Paktu" będzie się składał z sześciu odcinków. Poza Marcinem Dorocińskim do obsady powraca Witold Dębicki. Wśród nowych nazwisk znalazła się Magdalena Popławska, a także Zbigniew Zamachowski.

Za zdjęcia ponownie odpowiada Paweł Flis. Autorami scenariusza są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej