Paolo Sorrentino o włoskim polityku

Paolo Sorrentino zajmie się reżyserią filmu \"Il Divo\", poświęconego kontrowersyjnemu włoskiemu politykowi Giulio Andreottiemu.

Sorrentino zdobył uznanie krytyków za sprawą dramatu \"L\'amico di famiglia\", prezentowanego podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes. W nowym dziele reżysera w głównej roli wystąpi Toni Servillo.

88-letni Andreotti był aż siedmiokrotnie wybrany premierem Włoch. Oddany katolik o silnych więziach z Watykanem, poznał większość współczesnych mu amerykańskich prezydentów. Oskarżony o kontakty z mafią oraz o morderstwo włoskiego dziennikarza, polityk został uniewinniony. Procesy sądowe zniszczyły jednak jego wizerunek.

Autorem scenariusza jest Sorrentino. Produkcją zajmie się Nicola Giuliano.

Paolo Sorrentino zaprezentował się jako aktor w komedii \"Kajman\" z 2006 roku. W wyreżyserowanej przez Nanniego Morettiego produkcji wystąpił również Jerzy Stuhr.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej