Paryż bez filmów akcji

W związku ze styczniowymi zamachami terrorystycznymi, francuska policja wprowadziła nowe, restrykcyjne przepisy dotyczące realizacji filmów akcji w Paryżu.

Paryska prefektura - przynajmniej czasowo - nie będzie wydawała filmowcom pozwoleń na kręcenie w mieście scen akcji. Ekipom zakazano również realizacji scen z efektami pirotechnicznymi i fałszywą bronią.

- Tego typu zdjęcia są problematyczne - oświadczyła Sylvie Barnaud, reprezentująca policję. - Aktorzy w mundurach-kostiumach mogliby stać się celem ataku terrorystycznego.

Barnaud wyraziła również obawę, że paryżanie mogą pomylić filmową akcję z prawdziwym atakiem, co z kolei może doprowadzić do wybuchu paniki.

Francuskie instytucje filmowe są przekonane, że restrykcje nie będą trwały długo i podkreślają, jak mile filmowcy widziani są w Paryżu.

Realizacja zdjęć we francuskiej stolicy nigdy nie należała do najłatwiejszych zadań - ze względu na codzienne życie zatłoczonego i ciągle pędzącego miasta.

Przed postawieniem kamery na ulicy, producenci muszą pozyskać dwa pozwolenia - jedno od prefektury policji, drugie - z ratusza.

W zeszłym roku w Paryżu kręcili m.in. Luc Besson ("Lucy"), Francis Lawrence ("Igrzyska śmierci: Kosogłos") czy James Watkins ("Bastille Day").

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej