Paweł Pawlikowski w jury w Wenecji

W gronie jurorów konkursu głównego zbliżającego się 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji znalazł się Paweł Pawlikowski.

Twórca uhonorowanej Oscarem "Idy" będzie oceniał filmy razem z takimi sławami kina artystycznego i hollywoodzkimi gwiazdami, jak Alfonso Cuaron (reżyser, twórca m.in. "Grawitacji", przewodniczący jury), Emmanuel Carrere (francuski reżyser i scenarzysta), Nuri Bilge Ceylan (turecki reżyser i scenarzysta), Francesco Munzi (włoski reżyser), Hou Hsiao-hsien (tajwański reżyser), Diane Kruger (niemiecka i hollywoodzka aktorka), Lynne Ramsay (brytyjska reżyserka i scenarzystka) i Elizabeth Banks (amerykańska aktorka i reżyserka).

Drugi istotny konkurs festiwalu - Orizzonti - oceniać będą Jonathan Demme (amerykański reżyser, przewodniczący), Alix Delaporte (francuska reżyserka i scenarzystka), Paz Vega (hiszpańska aktorka), Fruit Chan (filmowiec z Hongkongu) i Anita Caprioli (włoska aktorka).

Z kolei prace debiutantów - statuetka im. Luigiego De Laurentiisa - trafią pod obrady jury pod przewodnictwem Saverio Costanzo (włoski reżyser) i w składzie: Roger Garcia (producent z Hongkongu), Natacha Laurent (francuska krytyk kina), Charles Burnett (amerykański reżyser) i Daniela Michel (meksykańska krytyk).

Pełen program festiwalu nie został jeszcze ujawniony - ma to nastąpić wkrótce. Na razie wiadomo, że na otwarcie zaprezentowany zostanie dramat "Everest", a wśród pokazów pozakonkursowych znalazła się premiera "Paktu z diabłem" - najnowszej produkcji z udziałem Johnny'ego Deppa.

Festiwal w Wenecji potrwa od 2 do 12 września.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej