Pedro Almodóvar w drodze po o Oscara

Hiszpanie postanowili, iż Pedro Almodóvar będzie reprezentował ich kraj w rywalizacji o Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Reżyser o nominację zabiegać będzie ze swym najnowszym dziełem "Julieta". To trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

W rolach głównych występują Emma Suárez i Adriana Ugarte. W obsadzie znaleźli się również Inma Cuesta, Rossy de Palma, Nathalie Poza, Pilar Castro, Dario Grandinetti, Daniel Grao, Joaquin Notario oraz Blanca Pares.

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

To już 20. dzieło Pedro Almodóvara. Hiszpanię w drodze do Oscara będzie reprezentował po raz szósty. Reżyser dwukrotnie zdobył nagrodę za najlepszy film nieanglojęzyczny za "Kobiety na skraju załamania nerwowego" i "Wszystko o mojej matce".

Do naszych kin "Julieta" trafi w najbliższy piątek, 9 września.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej