Peter Gabriel nagrał piosenkę o Snowdenie

Peter Gabriel zaprezentował nowy utwór, który przygotował na potrzeby filmu "Snowden" Olivera Stone'a. - Amerykański bohater czy zdrajca zasługujący na śmierć - śpiewa artysta.

Nagrana przez artystę kompozycja nosi tytuł "The Veil". Na singlu kawałek ukaże się 9 września. Dziś premierowo piosenka została zaprezentowana w BBC Radio 6 Music w "Breakfast Show" (do znalezienia tutaj). W tekście wokalista ewidentnie odnosi się do kontrowersyjnej postaci Edwarda Snowdena. - Amerykański bohater czy zdrajca zasługujący na śmierć - pyta retorycznie artysta.

Peter Gabriel to były wokalista Genesis, który od 1975 roku z powodzeniem prowadzi solową karierę. Największy sukces odniósł za sprawą albumu "So" z 1986 roku, który trzykrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii i pięciokrotnie w USA. Pochodzący z krążka singel "Sledgehammer" został wyróżniony nagrodami MTV. W swej kolekcji 66-letni dziś Gabriel ma 3 statuetki Brit, 6 Grammy i 13 MTV Video Music. W 2010 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Genesis a w 2014 roku jako solista.

W tym roku Anglik wypuścił nowy numer "I'm Amazing" zainspirowany dokonaniami Muhammada Alego. Dorobek brytyjskiego muzyka zamyka "New Blood" z października 2011 roku.

Dzieło Olivera Stone'a opowiada o Edwardzie Snowdenie (Joseph Gordon-Levitt), byłym pracowniku NSA i CIA, który trafił na pierwsze strony gazet po tym, gdy ujawnił światu informacje na temat amerykańskich i brytyjskich rządowych programów inwigilowania obywateli.

Scott Eastwood, syn Clinta, gra agenta NSA, którego życie zmienia się na zawsze z powodu działań Snowdena. Melissa Leo ("Choleryk z Brooklynu") portretuje Laurę Poitras, Zachary Quinto ("American Horror Story", "W ciemność Star Trek") Glenna Greenwalda, a Tom Wilkinson ("Grand Budapest Hotel", "Selma") Ewena MacAskilla. Ludzie ci współpracowali ze Snowdenem, gdy zaczął on ujawniać tajne informacje. Timothy Olyphant wystąpi jako agent CIA, który przyjaźnił się ze Snowdenem, zanim ten wyjechał ze Stanów Zjednoczonych.

Stone odpowiada za scenariusz i reżyserię. Premierę wyznaczono na 16 września 2016 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej