Peter Greenaway rozwiązuje zagadkę Rembrandta

Peter Greenaway uważa, że jego najnowsze dzieło, \"Nightwatching\" rozwiązuje zagadkę związaną z jednym z najsłynniejszych obrazów Rembrandta, \"Straż nocna\".

Znane dzieło wielkiego holenderskiego mistrza zawiera w sobie wiele wskazówek i ukrytych wiadomości, które próbują rozwikłać krytycy od ponad 300 lat. Nowy film Greenawaya prezentuje hipotezę, według której legendarne płótno przedstawia historię morderstwa kapitana straży, które miało wyglądać jak wypadek podczas ćwiczeń. Reżyser zapewnia, że obraz wyjaśnia również, dlaczego niegdyś bogaty Rembrandt zmarł w roku 1669 w skrajnym ubóstwie. Według scenariusza malarz został doprowadzony na skraj nędzy przez członków straży, którzy zrujnowali jego reputację po tym, jak odkrył ich sekret.

- Nie mogę udowodnić wam każdego faktu - powiedział Greenaway podczas festiwalu w Wenecji. - Ale wy nie możecie dowieść, że tak nie było.

Polska premiera filmu \"Nightwatching\", w którym obok angielskich aktorów wystąpili artyści polscy - Zbigniew Zamachowski, Agata Buzek, Krzysztof Pieczyński i Andrzej Seweryn - odbędzie się 2 listopada tego roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej