"Pewnego razu... w Hollywood" debiutuje w Cannes

"Pewnego razu... w Hollywood" debiutuje w Cannes
ZOBACZ GALERIĘ "Pewnego razu... w Hollywood" debiutuje w Cannes

"Pewnego razu... w Hollywood" debiutuje w Cannes

Nowy film Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood" będzie miał premierę podczas festiwalu w Cannes.

25 lat temu, w 1994 roku, Quentin Tarantino odebrał Złotą Palmę za "Pulp Fiction". Twórca powróci do Francji ze swoim dziewiątym dziełem kinowym.

- Obawialiśmy się, że film nie będzie gotowy, ale Quentin Tarantino, który nie opuścił montażowni od czterech miesięcy, jest lojalnym i punktualnym dzieckiem Cannes - mówi Thierry Frémaux. - Jego film to list miłosny do Hollywood z dzieciństwa i i oda do kina jako całości. Oprócz podziękowania Quentinowi i jego ludziom za spędzanie dni i nocy w sali montażowej, festiwal chce podziękować ekipie z Sony Pictures, która to wszystko umożliwiła.

Akcja filmu "Pewnego razu... w Hollywood" rozgrywa się latem 1969 roku w Los Angeles. Nowy obraz Tarantino opowiada o aktorze telewizyjnym Ricku Daltonie, który miał jeden hitowy serial i teraz chce zrobić karierę w filmie. Podobnej szansy szuka jego kumpel - kaskader Cliff Booth. Tłem historii jest zabójstwo Sharon Tate i czwórki jej przyjaciół przez członków sekty Charlesa Mansona.

Na początku Quentin Tarantino zatrudnił Leonardo DiCaprio i Brada Pitta. Margot Robbie otrzymała rolę Sharon Tate. Stali współpracownicy Tarantino czyli Tim Roth, Kurt Russell i Michael Madsen zagrają w mniejszych rolach. Damian Lewis zagra gwiazdę kina Steve'a McQueena, Dakota Fanning wcieli się w Squeaky Fromme, wyznawczynię Mansona, która próbowała zabić prezydenta Geralda Forda. Nicholas Hammond zagra reżysera Sama Wanamakera, Emile Hirsch sportretuje Jaya Sebringa, hollywoodzkiego fryzjera, który był jedną z ofiar Mansona. Al Pacino sportretuje menadżera Ricka Daltona. W filmie grają także Timothy Olyphant, Clifton Collins Jr., Luke Perry i Keith Jefferson. Scoot McNairy portretuje kowboja zwanego Business Bob Gilber, postać w telewizyjnym westernie. Mike Moh pojawi się jako Bruce Lee. W filmie grają także Lena Dunham, Austin Butler, Maya Hawke, chilijska aktorka Lorenza Izzo oraz Danny Strong i Sydney Sweeney. Rafał Zawierucha gra Romana Polańskiego a Damon Herriman Charlesa Mansona. Bruce Dern wcieli się w George'a Spahna, którego ranczo stało się domem dla rodziny Charlesa Mansona i jego wyznawców w latach 60.

Film trafi do kin 26 lipca 2019 roku.

Festiwal Filmowy w Cannes w tym roku odbędzie się w dniach 14 maja-25 maja.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej