"Phantom Thread": Zobacz zwiastun ostatniego filmu z Danielem Day-Lewisem

"Phantom Thread": Zobacz zwiastun ostatniego filmu z Danielem Day-Lewisem
ZOBACZ GALERIĘ "Phantom Thread": Zobacz zwiastun ostatniego filmu z Danielem Day-Lewisem

"Phantom Thread": Zobacz zwiastun ostatniego filmu z Danielem Day-Lewisem

Tuż po ujawnieniu szczegółów scenariusza filmu "Phantom Thread", studio Focus Feature zaprezentowało pierwszy zwiastun dzieła, którym Daniel Day-Lewis żegna się z aktorstwem.

Dramat rozgrywa się w świecie mody, w pełnym blichtru Londynie lat 50. i zagląda za kulisy świata mody.

- Bohaterem jest uznany projektant i krawiec, Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis), który razem z siostrą Cyril (Lesley Manville), tworzy stroje dla rodziny królewskiej, gwiazd kina, dziedziczek, dam i wszystkich bywalców salonów - czytamy w opisie. - Kobiety w życiu Woodcocka pojawiają się i znikają, a ten pozostaje zatwardziałym kawalerem. Poznaje jednak młodą, silną kobietę - Almę (Vicky Krieps), która na stałe zagości w jego życiu, stanie się jego muzą i kochanką. Jego dotąd uporządkowane, będące pod kontrolą życie zostanie wywrócone do góry nogami przez miłość. W swym nowym filmie Paul Thomas Anderson przedstawia portret artysty podczas jego twórczej podróży oraz kobiety, która go inspiruje.

Muzykę pisze Jonny Greenwood z Radiohead. Premierę "Phantom Thread" wyznaczono na 25 grudnia 2017 roku.

- Nie jesteś przeklęty, kocham Cię, skończ z tą gierką - mówi Alma w pełnym nerwowego klimatu zwiastunie.Przypomnijmy, że Daniel Day-Lewis i Paul Thomas Anderson wcześniej współpracowali przy dramacie "Aż poleje się krew" (2007), który przyniósł aktorowi Oscara. Dzieło otrzymało też nominacje w kategoriach najlepszy film, najlepszy reżyser i scenariusz.

W połowie 2017 roku gwiazdor, który grał prezydentów, pisarzy i przywódców gangu, poinformował, że kończy z aktorstwem. - Daniel Day-Lewis nie będzie już pracował jako aktor - można było przeczytać w oświadczeniu jego rzecznika. - Jest niezmiernie wdzięczny wszystkim współpracownikom i publiczności. To osobista decyzja. Ani on, ani jego przedstawiciel nie będą udzielać dalszych komentarzy.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej