Piękna i Bestia najlepsi w USA

Piękna i Bestia najlepsi w USA
ZOBACZ GALERIĘ Piękna i Bestia najlepsi w USA

Piękna i Bestia najlepsi w USA

Produkcja Disneya "Piękna i Bestia" utrzymała najwyższą pozycję amerykańskiego box office.

Opowieść o pięknej Belle i rzekomo złej bestii z udziałem Emmy Watson, Dana Stevensa i Luke'a Evansa zarobiła kolejne 88,3 miliona dolarów.

Najwyżej plasowaną nowością okazał się film "Power Rangers", który zrealizowano na podstawie popularnego w latach 90. serialu. Obraz opowiada o utalentowanych licealistach wybranych do walki z siłami zła, które atakują Ziemię. Kinowa wersja przenosi akcję do czasów współczesnych. Naomi Scott wciela się w Różowego Rangera, Dacre Montgomery pojawia się jako Czerwony Ranger, RJ Cyler jako Niebieski Ranger, Ludi Lin gra Czarnego Rangera a wokalistka Becky G portretuje Żółtego Rangera. W obsadzie znalazła się również Elizabeth Banks, która gra złą Ritę Odrazę oraz Bryan Cranston, który jest Zordonem. Bill Hader użycza głosu mechanicznemu kompanowi tytułowych bohaterów, Alpha 5. Film przyniósł 40,5 miliona dolarów zysku.

Dwa oczka niżej, tuż za podium, znalazła się produkcja science fiction "Life" Jakiem Gyllenhaalem i Ryanem Reynoldsem w rolach głównych. Film opowiada o naukowcach i pracownikach międzynarodowej stacji kosmicznej. W jednej z próbek z Marsa odkrywają oni ślady życia - o wiele bardziej inteligentnego niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Początkowy entuzjazm, szybko znika. Dzieło zarobiło 12,6 miliona dolarów.

Ostatni debiut w top 10 to "Chips" na 7. lokacie, czyli kolejna wersja cyklu realizowanego między 1977 a 1983 rokiem. Film opowiada o przygodach dwóch kalifornijskich policjantów patrolujących autostradę na motocyklach. Dax Shepard, który jest reżyserem i scenarzystą, wcielił się w jednego z nich. Partneruje mu Michael Peña. W obsadzie znalazł się też Vincent D'Onofrio. Produkcja przyniosła 7,6 miliona dolarów.

A oto top 10 najpopularniejszych filmów w USA:

1. "Piękna i Bestia" - 88,3 milionów dolarów
2. "Power Rangers" - 40,5
3. "Kong: Wyspa Czaszki" - 14,4 mln dolarów
4. "Life" - 12,6 mln dolarów
5. "Logan" - 10,1 mln dolarów
6. "Get Out" - 8,7 mln dolarów
7. "Chips" - 7,6 mln dolarów
8. "Chata" - 3,8 mln dolarów
9. "LEGO® Batman: Film" - 2 mln dolarów
10. "The Belko Experiment" - 1,8 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej