Pierwszy polski thriller w 3D

Zakończyły się zdjęcia do krótkometrażowego dreszczowca Andrzeja Stopy, zatytułowanego "4:13 do Katowic". Film będzie zrealizowany w technologii 3D.

Za jego produkcję odpowiedzialna jest spółka East Pictures, a producentem wykonawczym jest dom produkcyjny FlyFilm.
Reżyserm i scenarzystą jest abolwent katowickiego WriTv Andrzej Stopa, a operatorem i scenografem Piotr Kalkowski. Obaj są przekonani, że branża filmowa nie wykorzystuje w pełni możliwości, jakie stwarza technologia 3D, dzięki której pełniej można oddać emocje aktorów, podkreślić napięcie i zbudować nastrój filmu. Technologia ta ma zdaniem twórców tak duże znaczenie dla opowiadanej przez nich historii, że film będzie wyświetlany wyłącznie w formacie 3D.

Motywem przewodnim 25-minutowowego obrazu jest zemsta. W roli głównej wystąpi Robert Więckiewicz - grany przez niego bohater planuje zabójstwo człowieka. W tym celu wyrusza w szaleńczy pościg. Więcej na temat fabuły producenci "4:13 do Katowic" nie chcą zdradzić, obiecują jednak, że akcja będzie niezwykle dynamiczna.
Zdjęcia kręcone były na Śląsku - w Katowicach, Jaworznie, Chorzowie i Wrocławiu.


East Pictures

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej