Po "Aquamanie" zajmie się nowym "Resident Evil"

Po "Aquamanie" zajmie się nowym "Resident Evil"
ZOBACZ GALERIĘ Po "Aquamanie" zajmie się nowym "Resident Evil"

Po "Aquamanie" zajmie się nowym "Resident Evil"

Niedługo po tym, jak ogłoszono, iż powstanie nowa wersja "Resident Evil", dowiedzieliśmy się, że projektem zajmie się James Wan ("Piła", "Obecność", "Aquaman").

Wan zajmie się produkcją remake'u. Greg Russo, z którym Wan pracował przy "Mortal Kombat", pisze scenariusz. Na razie nie wybrano jeszcze reżysera.

Prezes Constantin Film, Martin Moszkowicz, poinformował, że w planach są kolejne obrazy. Niemiecka firma, która posiada prawa do wszystkich tytułów cyklu zamierza nakręcić nową odsłonę.

Przypomnijmy, że kasowa seria "Resident Evil" powstała na podstawie japońskiej gry z gatunku survival horror. Bohaterką jest kobieta (Milla Jovovich) walcząca z korporacją Umbrella, która opracowała pewien śmiercionośny wirus. Pierwszy film trafił do kin w 2002 roku. "Resident Evil: Ostatni rozdział" miał premierę pod koniec 2016 roku (w Polsce w styczniu 2017).

Wszystkie filmy "Resident Evil" zarobiły razem 1,2 miliarda dolarów. To najbardziej dochodowa produkcja na podstawie gry wideo.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej