Po "Piratach z Karaibów" zajmie się powieścią Crichtona

Joachim Rønning, który jest współreżyserem najnowszej odsłony przygód Jacka Sparrowa, "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara", stanie za kamerą ekranizacji powieści Michaela Crichtona "Micro".

Thriller opowiada o grupie naukowców, którzy zgadzają się na udział w projekcie specjalizującej się w biotechnologii spółki Nanigen. Jej wiceprezesem jest brat jednego z doktorantów. Nim jednak docierają na wyspę na Hawajach, gdzie mają pracować, biznesmen zostaje zabity w tajemniczych okolicznościach. Okazuje się też, że firma zajmuje się produkcją sprzętu i pojazdów o mikroskopijnych rozmiarach. Crichton nie zdążył dokończyć powieści nim zmarł w 2008 roku. Zrobił to Richard Preston.

Wcześniej filmem zainteresowany był Steven Spielberg. Ostatecznie jego firma Amblin ma zająć się realizacją dzieła. Obraz powstanie dla Universal Pictures. Darren Lemke napisał scenariusz. Zdjęcia powinny ruszyć jesienią.

Joachim Rønning na koncie ma także film "Kon-Tiki" czy kilka odcinków serialu "Marco Polo".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej